PREMIUM


By Alex Wu: Bankovní vkladatelé v několika čínských provinciích oznámili, že jejich bankovní a úvěrové účty byly zmrazeny, což je považováno za opatření související s hromadným vybíráním vkladů v Henanu a celostátním bojkotem hypoték. Podle odborníků to vše naznačuje, že čínská ekonomika je ve velmi nejistém stavu.

By Frank Holmes: Hodně se mluví o směnném kurzu USD/EUR, ale pravdou je, že král dolar letos dosáhl obrovských zisků vůči řadě světových měn, protože USA zahájily agresivní cyklus zpřísňování měnové politiky s cílem kontrolovat inflaci. Co to znamená pro zlato? A kolik mít zlata v portfoliu?

By Tyler Durden: Alarmující nedostatek vody přispívá k problémům se zásobováním ropnými produkty ve Švýcarsku a brání nejméně dvěma elektrárnám v Německu získat veškeré potřebné uhlí, a co víc, podle předpovědí se letní teploty na kontinentu v nadcházejícím týdnu ještě zvýší, což povede k ještě nižšímu stavu vody.

By Michael Pento: Rekordně vysoká inflace v kombinaci s jestřábí měnovou politikou prudce zpomaluje ekonomiku a vedla k současné recesi ve Spojených státech - dvě záporná čtvrtletí za sebou. Ekonomický pokles by měl brzy způsobit, že se inflace převalí spolu s výnosy dluhopisů, ale to nemusí nutně znamenat nový býčí trh. Jedná se o podobný proces,...

By Alasdair Macleod: Systém eura a jeho měna se propadají do krize. Systém složený z ECB a národních centrálních bank má na krku bilanční dluh a zdaleka není jasné, jak jej vyřešit. Co udělá ECB?

By James Rickards: Nejsilnější americká válečná zbraň nestřílí, nelétá ani nevybuchuje. Není to ponorka, letadlo, tank ani laser. Nejmocnější americkou strategickou zbraní je dnes dolar. Spojené státy dolar strategicky používají k odměňování přátel a trestání nepřátel.

By Mish: Tuto otázku dnes položil jeden čtenář. Těm, kteří odpověď neznají, se může zdát šokující: Ničí.