01.03.22 Analýza BTC/USD – měsíční close nakonec kladné, signál k růstu?

01.03.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) má za sebou měsíční close, což je událost, na kterou jsem docela netrpělivě čekal, protože denní a týdenní časové rámce vypadaly spíše na růst, a v cenovém rozmezí 37 000 - 33 000 USD šlo jasně vidět, že nakupující jsou odhodlaní. A díky měsíční zavírací ceně máme další kousek do té naší skládačky.

Článek byl publikován zde: 01.03.2022


Aktuální situace na 1M BTC/USD

Podoba měsíční svíce se od poslední video analýzy dost změnila. Předtím tam bylo víceméně obyčejné Doji, nyní tam máme dvojsvíčkovou formaci, které se říká býčí Harami. Což je logicky další signál k cenovému růstu. I přesto, že jsme neotestovali 30 000 USD a příliš dlouho kurz "dole" nekonsolidoval, jednotlivé vysoké časové rámce nám nabízejí několik býčích signálů.

To ale neznamená, že není třeba být opatrný. Jak jsem mnohokrát zdůraznil, ta burzovní psychologie je nyní naprosto šílená. I když nám technická analýza říká, že to vypadá dobře, emoce klidně mohou všechny technické signály během jednoho dne spláchnout. Situace na trzích, na všech trzích, je aktuálně extrémně riziková.

Musím i zmínit, že bitcoin dokonale respektuje 20měsíční klouzavý průměr. Z toho technického hlediska proto téměř dává smysl, proč jsme nešli až na těch 30 000 USD. Trh jednoduše konstatoval, že 20měsíční klouzavý průměr je dostatečně silný support pro odraz.

Indikátory

Na měsíčním RSI můžeme sledovat, jak křivka indikátoru respektuje zaznačenou trendovou linii. Případný průlom bych považoval za nesmírně silný býčí signál. Bohužel měsíční MACD má již dávno po bearish crossu.

Závěrem

Když se kouknu na všechny vyšší časové rámce, spíše to skutečně vypadá bullish. Jak jsem ale říkal, je nutné si dávat pozor, protože ta geopolitická situace má extrémní dynamiku a vše se může během jednoho dne úplně otočit. Období velkých rizik, ale také období velkých příležitostí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím(Kryptomagazín.cz)