01.03.22 Technická analýza BTC/USD

01.03.2022

By IX..: Vždy jsem tvrdil, že technická analýza je vždy nadřazená té fundamentální. Je absolutně jedno, co se kde děje. To, co se ale děje, vždy hraje do technických potřeb trhu. Nikomu jistě neuniklo co se děje na Ukrajině. Ačkoliv nikdo ještě minulý měsíc nemohl předpokládat takovou událost jako válka, jisté je, že tato událost na 100% splnila technické požadavky trhu.

Celý článek byl publikován zde: 01.03.2022


Ne, tím neříkám, že svět se chová podle toho, jak my zanalyzujeme graf. Říkám tím, že svět vždy využije vzniklé situace k tomu, aby udržel trh v rovnováze. Pokud dokážeme správně analyzovat trh, nemusíme se vůbec ohlížet na to, co se děje. To, co se bude dít vždy potvrdí to, co jsme zanalyzovali. Je skutečně dobré vědět, co děláme a umět správně technicky zhodnotit trh. Dostanete tím do ruk mocný nástroj a techničtí škarohlídi se mohou jít leda tak bodnout..

Několikrát jsem v minulých článcích opakoval, že mi v trhu chybí retest hladiny 35k $. Je neskutečně smutné, za jakých okolností k němu došlo (Válka na UA..), ale došlo na něj. Trh tedy z mého hlediska splnil vše, s čím jsem po technické stránce počítal.

Daily graf BTC/USD Bitstamp..
Daily graf BTC/USD Bitstamp..

Graf jsem zatím nijak neupravoval, protože se stále pohybujeme ve vyznačených hodnotách. V příštím článku již bude lokální predikce aktualizovaná, aby více odpovídala budoucím možnostem.

Daily nám stále nechává prostor pro retest EMA200. Teoreticky by k němu mohlo dojít už dnes, ale nechme si prostor pár následujících dní. Trh by potom měl několik dní konsolidovat a připravit se na průraz nad tento plovoucí průměr, který nám nyní tvoří rezistenci. Trh by tak nyní měl navázat na predikci v podobě zelené UP šipky.

Měsíční EMA12

Ano, i toto se naplnilo na 99%. Měsíc únor nakonec uzavřel na hodnotě EMA12 a splnil tak to hlavní, o co mi celou dobu šlo. V tuhle chvíli se sice na měsíční graf s EMA12 tváří, že se tak nestalo, ale to už současný růst jen zvyšuje hodnotu plovoucího průměru, která se neustále aktualizuje dle aktuálního vývoje. Podstatné je, že hodnotově splněno bylo a lednový průraz pod byl negován.

Měsíční graf BTC/USD Bitstamp a EMA12.. – pro přehled..
Měsíční graf BTC/USD Bitstamp a EMA12.. – pro přehled..

Současný měsíc březen má tedy dveře otevřené k růstu. Ten může být dále podstatný z důvodu, že bude na konci uzavírat první kvartál roku 2022. Pro velké hráče to může být důležitou hodnotou, ovšem pro mě nijak závazná či důležitá není. Bitcoin nemá tak dlouhou tržní historii, aby tato hodnota byla významně do trhu zasahující. Vývoj je tak značně urychlený, že měsíční hodnoty jsou pro mě osobně adekvátním ukazatelem.

Závěrem

Nejlepší v tuhle chvíli pro nás je soustředit se na daily graf. Tam tedy lze očekávat retest EMA200 a předpokládám, že dojde k lokálnímu selhání podobě jakési lokálnější korekce, v lepším případě konsolidace ve formě jakési FLAG formace a průraz nad.

To ovšem neznamená, že to nemůže selhat zcela. Situace ve světě je na první pohled dost nejistá, ale všeobecné machinace bank, regulací a sankcí nahrává fundamentálně bitcoinu a jeho potřebě růstu.

Hladiny supportů a rezistencí jsou dále platné tak, jak je máme zakreslené. Věřte mi, lépe zakreslit je nelze a nebudu přehánět, když řeknu, že lze na ně zcela spoléhat. Úkolem obchodníka je pouze správně vyhodnotit reakce trhu u těchto hladin a dle toho reagovat v případě nutnosti.


Autor článku: IX..(Kryptomagazin.cz)