01.04.22 Analýza BTC/USD – throwback a pak nahoru?

01.04.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) po průrazu z rostoucího trianglu zahájil throwback. Což je zrovna price action, před kterým jsem několik dní varoval. Nevidím sice do budoucnosti, ale throwback s následným otestováním proražené struktury je něco, co se děje velmi často. Nejedná se tudíž o nic komplikovaného k pochopení. V každém případě se nic na trhu nemění, kontext je alespoň prozatím pořád býčí.

Článek byl publikován zde: 01.04.2022


Aktuální situace na 1D BTC/USD

Hojně jsem to řešil na včerejším streamu, kde jsem právě vysvětloval, proč je dobré s throwbacky po průlomech počítat. Z pohledu nižších časových rámců vypadala konsolidace na S/R levelu 47 000 USD jako obyčejná korekce. Nicméně z pohledu denního grafu jsme mohli sledovat negativní reakce na dotyk s 200denním klouzavým průměrem. Velmi podobné svíce jsme mohli sledovat při těch předchozích lokálních vrcholech.

Proto jsem v předešlých textových analýzách varoval, že tu jsou jisté signály, že bitcoin chce otestovat horní hranu toho tolik omílaného grafického útvaru. Uvedené signály se nakonec naplnily, což každý vidí nyní v grafu před sebou.

Přirozeně je proto klíčové, aby býci ty úrovně okolo 45 500 USD udržely. Předtím zmiňovaná hrana fungovala jako rezistence, takže teď z ní může být spolehlivý support. A skutečně na hraně kurz kladně reaguje. Počkal bych si ale minimálně na denní close. Ještě je dost časné, že hrana prodejní tlak vydržela.

Ta horní hrana v každém případě musí vydržet, jinak se situace zase otočí. Bohužel akciový trh začal výrazně slábnout. Bitcoin to logicky tahá s sebou. Jestli se kurz vrátí opět do patternu, museli bychom celou situaci nemálo přehodnotit.

Indikátory

Na denním RSI jsme se dočkaly odrazu od hraničních 70 bodů. To je spíše negativní signál, ale zas na druhou stranu, lehké zamítnutí u hraniční úrovně není nic zvláštního.

Závěrem

Vzhledem k tomu, že březen je u konce, máme za sebou i měsíční close. To si ale záměrně nechávám na nedělní video analýzu, kde je mnohem více prostoru pro komentář. Zatím tedy žádná panika, protože střednědobý kontext je pořád býčí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)