01.04.22 Technická analýza BTC/USD – Zelený, od IX..

01.04.2022

By IX..: Postupně vpřed. Po měsíci dalšího čekání měsíc březen uzavřel v zelených číslech a došlo tedy na další ze střednědobých předpokladů. V současné chvíli nám ale trh selhává a to pravděpodobně v důsledku včerejšího hlasování EU o dalších regulacích kryptoaktiv. Nejedná se sice již o zákaz PoW principu těžby kryptoměn, nicméně důsledky nových pravidel můžou mít dlouhodobější vliv na trh samotný.

Článek byl publikován zde: 01.04.2022


Technická analýza BTC: Shrnutí dosavadní situace

Měsíc březen tedy uzavřel dnes v noci zelený a trh splnil víceméně nad očekávání předpoklad z minulého článku a dosáhl až na daily hladinu 47k $, což lze považovat za velmi hard retest EMA200 a snad i rovnou její průraz. To nás ale nyní nemusí nijak trápit, protože to zatím o ničem moc nevypovídá.

Důležité je, co nyní dále. Výše zmiňuji nové pravidla regulací. Já o nich mluvit nehodlám, jistě analýzy a názory na tuto věc budou po celém internetu. Text k tomuto jednání a hlasování ale naleznete zde. My se na věc podíváme tak jak je zvykem pouze z hlediska technického nastavení grafu.

Slovo z hodinového grafu

Již včera v průběhu dopoledne dával hodinový graf najevo, že cena selhává. Prvotním signálem bylo selhání (v tomto H1 případě krátkodobých..) plovoucích EMA hladin a to 30 a 55, kdy se cena dostala po delší době pod tyto hladiny. Už to dávalo tušit, že trh se vydá minimálně k retestu EMA200 (stále se bavíme o H1 grafu..).

Jen pro zajímavost přikládám screen z Discord kanálu live analýzy, abychom nezůstávali jen u prázdných slov.

Ze screenu je patrné, že s poklesem se počítalo již několik hodin před jeho realizací. Predikce ale počítala s realizací FLAG formace a nepočítala se schválením nových regulačních nařízení.

To je fundament, který narušil běžný technický stav trhu, který by zachoval krátkodobý UPtrend (stále jsme na H1 grafu a proto lze pomalu již mluvit v tomto kontextu o střednědobým UPtrendu..).

V posledním obrázku screenu je vyznačené support pásmo hladin EMA + SMA200 a týdenní hladiny 45k $, které symbolizuje pattern Hidden Gap.

Aktuálně H1 graf

Aktuální situaci si ukážeme z pohledu detailu což je stále jen pro zajímavost. V tuto chvíli nám lokální situace moc nepomůže a budeme se muset přemístit na vyšší TimeFrame.

Detail situace H1 grafu Bitstamp – reakce na support..
Detail situace H1 grafu Bitstamp – reakce na support..

Jdeme na daily a zmíníme týden

Trh tedy support neudržel a lokálně prorazil. Proto je nutné se podívat na vyšší TimeFrame, abychom identifikovali další technické možnosti trhu.

 Daily graf BTC/USD Bitstamp.. – “Dvousečná” predikce
Daily graf BTC/USD Bitstamp.. – “Dvousečná” predikce

Současný pokles tedy lze vnímat v závislosti na negativním fundamentu. Ovšem fundament stále nemění nic na technickém nastavení trhu. Vývoj trhu za jakýkoliv okolností půjde v souladu s technickými hladinami.

"Ačkoliv se může technický analytik mýlit v potenciální predikci a může špatně odhadnout budoucí vývoj, rozhodně by se neměl mýlit v zakreslení technických hladin v trhu, které slouží jako technická mapa v grafu.." - IX..

Na daily vidíme opět retest plovoucího průměru EMA200, ovšem již z druhé strany barikády. Za povšimnutí stojí i reakce u SMA200 působící nyní jako rezistence a spolu s EMA200 tvoří plovoucí S/R (Support/Rezistence..) kanál. Bude-li trh dodžovat standardní technický vývoj, vytvoříme v tomto prostoru nyní konsolidační pásmo - FLAG.

Tu je také podstatné neopomínat, že doposud daily graf signalizuje střednědobý DOWNtrend (na základě EMA hladin..). Ke změně tu doposud nedošlo a i to bude ještě nejakou chvíli trvat. Proto je nutné zde počítat, že zatím nedošlo ke změně tohoto trendu a trh může dále oslabovat.

K predikci

Po týdnech slibů konečně zveřejňuji další možný vývoj do následujících dní. Dnešek ale bude ve znamení uzavření dnešní daily svíce a od toho se bude pravděpodobně odvíjet i následovný vývoj.

Je ale třeba ji brát s jistou rezervou. Sám nedokážu nyní odhadnout současné reakce trhu na vzniklé regulační opatření. Přesto je opět založená na mém osobním "Know-How" a při standardním chování trhu nás nic moc jinýho nečeká. Ovšem nyní hodně záleží na tom, jak se se vzniklou situací (co se regulací týče..) trh vyrovná. Já osobně jsem schválení oněch regulací považoval za nepravděpodobné.

K týdennímu grafu

K týdennímu grafu přidávám jen poznámku bez obrázku, snadno si to můžete v grafu ověřit. Jako v případě daily grafu, kde probíhá nyní retest hladin EMA200 a týdenní 45k $, to samozřejmě probíhá i na týdenním. S tím rozdílem, že daily EMA200 nahrazuje týdenní EMA30. Na týdenní hladině se nic nemění samozřejmě než pouze její důležitost z pohledu týdenní svíce.

Proto by současná hladina mohla být pomyslným dnem poklesu i přes nepříznívý fundament. To ale nechci předbíhat. Šance tu přesto je.

Na závěr jen Post Scriptum

Pro dnešek je toho napsáno až až a snad vše, co jsem chtěl v tuhle chvíli říct. Vše by mělo být patrné ať už z obrázků nebo přímo z textu.

Také bych chtěl říci, že se stávám oficiciální populizátorem Technické Analýzy. Chápu, že mnoho lidí zažilo co se techniky týče ohromné zklamání a proto mají důvod se domnívat, že TA nefunguje a že nepřináší relevantní informace. Byl bych rád, pokud by pochopili, že pouze uchopili TA špatným způsobem a vložili do ní z počátku až příliš nadějí.

V rámci mé osoby proto budou vznikat určité videa, kde budu toto téma spolu s Bitcoinem popularizovat. Obě témata potřebují jistou péči a proto se tomu budu věnovat. Nechci a nebudu chtít nikoho přesvědčit o "nějaké pravdě", ale bude to snahou uvést věci na pravou míru. Každé téma po svém, jak mu je třeba.

Prozatím nevím, v rámci kterých kanálů bude toto zveřejňováno, jisté je, že to bude.. 🙂

Opět upozorňuji hlídejte si reakce u cenových hladin, situace i když by se mohla zdát jistá, tak je popravdě celkem dost nejistá. Ostatně to ale není nic nového, o tom trhy prostě jsou. Držte se..!!

Autor článku: IX.. (Kryptomagazin)