01.06.22 Analýza BTC/USD – Měsíční close za námi, co přijde teď?

01.06.2022

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) završil měsíc květen, díky čemuž jsme získali konečnou podobu měsíční svíce. O tom jsme téměř celý týden mluvili, protože právě finální podoba měsíčního close je pro nás klíčová. Bohužel měsíční close zavřelo přesně tak, jak jsem doufal, že nezavře.

Článek byl publikován zde: 01.06.2022

Jelikož těch scénářů vývoje může nyní být mnohem více. Polopaticky řečeno, čím výš by byla zavírací cena, tím větší pravděpodobnost rychlého pokračování v růstu. Kurz ovšem zrovna zavřel na takovém pomezí. Holt, ideální to není, ale musíme s tím pracovat.

Aktuální situace na 1M BTC/USD

Takže měsíční close skončilo pro bitcoin přesně na 31 762 USD (Bitstamp). Jak jsem několikrát opakoval, aby měl trh vůbec šanci jít alespoň krátkodobě nahoru, musí skončit měsíční close minimálně na 31 500 USD. Čili tohle bitcoin splnil a díky tomu se nakupující straně podařilo umazat polovinu měsíčních ztrát. Což můžeme kvitovat, ale vyloženě bullish to není. Ale na retracement by to mohlo stačit.

Já osobně doufal, že bitcoin zavře alespoň nad 34 000 USD. Protože díky tomu bychom měli v grafu Pin Bar. A u takového Pin Baru roste pravděpodobnost, že se kurz velmi rychle odrazí. I samotná šance na odraz logicky vzroste. V tomto případě je nemalá vyhlídka, že bitcoin otestuje tržní minimum, které je na různých burzách krapet odlišné. Na Bitstampu to je 25 400 USD a na Binance (tether) je to nějakých 26 700 USD.

Čili nám měsíční close zrovna nejvíce nepomohlo. Respektive je nyní pořád vhodné se držet toho, že v dohledné době tržní minimum nepokoříme. Ale je třeba kalkulovat s možností, že ho otestujeme. A pak se třeba dočkáme toho retracementu. Alespoň po 37 000 USD.

Závěrem

Bohužel měsíční close pro bitcoin skončil jinak, než v co jsem doufal. Trhy sice včera na poslední chvíli bojoval, ale rychle to ztratilo momentum. Přitom se kurz BTC zrovna daleko nedostal.
Už i alty na to reagují a vůbec bych se nedivil dalšímu výplachu. Jestli totiž bitcoin půjde otestovat tržní minimum z května, podstatná část velkých altcoinů určitě vytvoří nová tržní dna. Takže pozor na to.

Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte nás na telegramu: https://t.me/financnininja

Líbí se Vám tyto stránky?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.