02.03.22 Analýza BTC/USD – nejvíce bullish svíce za poslední rok

02.03.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) zavřel neuvěřitelně býčím způsobem pondělní svíci. Něco tak býčího jsem neviděl hrozně dlouho, jak napovídá titulek, minimálně rok. Díky tomu taky měsíční svíce působí mnohem lépe, než tomu bylo ještě před několika dny. A to především velké iniciativě nakupujících ze závěru měsíce. Mne osobně tohle price action hodně překvapilo. Málokdy totiž přijde nějaký game changer na poslední chvíli

Článek byl publikován zde: 02.03.2022


Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak bylo v úvodu zmíněno, bitcoin vytvořil vůbec nejvíce býčí svíce za minimálně poslední rok. Díky tomu i měsíční close vypadalo vcelku dobře, což jsme si včera ukázali. Samotná svíce dělá zhodnocení asi 14 %, což je výborný výsledek. Máme díky tomu před sebou skutečně ryzí impulsní svíci. Mám ale samozřejmě trochu problém s tím, že má spíše jenom lehce nadprůměrné objemy.

Samotná svíce je i průrazová, protože překonala S/R level 42 000 USD a 20denní a 50denní klouzavý průměr. Čili se povedlo překonat konfluenci - nesmíme zapomínat i na low volume node na objemovém profilu. Bitcoin má proto za sebou několik dílčích úspěchů. Nicméně z grafu můžete vypozorovat, že 100denní klouzavý průměr funguje jako rezistence.

Tudíž vlastně dochází k zastavení růstu na těch stejných úrovních, jako tomu bylo před dvěma týdny. Dokáže tedy bitcoin postup vpřed udržet? To se snad brzy dozvíme. Chceme otestovat 47 000 USD, kde je též silná konfluence, ale samozřejmě již rezistenční.

Indikátory

Denní RSI je momentálně 60 bodů, takže se trh zase někam dostal a prostoru pro růst je logicky pořád dost. MACD má opětovně po bullish crossu.

Závěrem

Bitcoin na mne působí na všech časových rámcích velmi dobře. To ovšem neznamená, že se nic nemůže pokazit jako v polovině února. Trhy mohou být natolik dynamické, že stačí několik minut a vše je jinak. Avšak ta pondělní svíce se mi skutečně moc líbí, protože nakupující tím předvedli velmi ráznou iniciativu. Tak uvidíme.


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím