02.06.22 Analýza BTC/USD – (Ne)překvapivý výplach

02.06.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) nakonec udělal přesně tu pakárnu, před kterou jsem varoval. Po měsíčním close se trh zkrátka vylil, což je v podstatě signál k otestování nižších cenových úrovní. Respektive otestování dosavadního tržního minima. Jinak se prostě čerstvé price action interpretovat nedá.

Článek byl publikován zde: 02.06.2022


Když vezmeme v potaz to, co nám trh nyní říká, pravděpodobně nás čeká otestování low. A až poté třeba přijde bear market rally k těm 37 000 USD a možná i výš.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jakmile bitcoin uzavřel minulý týden, čekali jsme již jen na měsíční close. Kurz na poslední chvíli vcelku slušně povyrostl. Byla zde zkrátka iniciativa zavřít měsíční svíce v nějaké rozumné podobě. Čili výsledek rozhodně nebyl tragédie. Jak jsem ale říkal, ideální to nebylo. Pořád z toho vyplývala nemalá pravděpodobnost, že prvně půjdeme otestovat blízká low. A až poté se dočkáme toho bear market rally.

Včerejší denní svíce téměř úplně umazala zisky z pondělí. Co se týče objemů, ty byly lehce větší. Zkrátka na mne působí růst z úvodu týdne jako obyčejný bull trap. Pokud jste však situaci alespoň trochu sledovali, dalo se těsně před pádem z trhu případně utéct. Propad sám o sobě nebyl nějak extrémně dynamický, takže všichni měli času dost.

Já si každopádně myslím, že bitcoin skutečně směřuje k S/R levelu 26 500 USD. Respektive je tady možnost nějakého dvojitého dna. Znova otestujeme ten likvidní pool, co se zde dříve projevil. A potom možná to rally, na které všichni tak blaženě čekají.

Závěrem

Bitcoin holt zase nešel úplně tak, jak bychom si mohli přát. Tady to opakované prolamování pásma kolem 30 000 USD je vážně nepříjemné a dosti blbě se s tím pracuje. Respektive je to ideální prostředí pro krátkodobé obchodníky, ale pro ostatní je to k ničemu.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte nás na telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.