03.03.22 Analýza BTC/USD – potenciální větší obratová struktura na dně

03.03.2022
Zdroj:unsplash.com
Zdroj:unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC)má opětovně problémy v relativní blízkosti od S/R levelu 47 000 USD. Respektive máme zase zamítnutí zhruba u 45 000 USD, což jsou úrovně, kde postup končil kolem poloviny února. Máme proto počítat zase s nezdarem? Nikoliv, nyní je krapet jiná situace, což jsme si dostatečně ukázali ve včerejší analýze.

Článek byl publikován zde: 03.03.2022


Aktuální situace na 4H BTC/USD

To zamítnutí na 45 000 USD bylo docela razantní. Když bychom si celou situaci v grafu hodně přiblížili, tak uvidíte, že nabídka postup naprosto zastavila. Leč postup kurzu se ihned zpátky neobrátil, pořád byla tendence pokračovat vzhůru. Nakonec můžete ale sledovat, že dochází k postupné rotaci, což nás asi dovede na S/R level 42 000 USD.

A právě na těch 42 000 USD se může lámat ten pomyslný chleba. Když se nakupujícím povede support ubránit a efektivně se odrazíme, těch 47 000 USD třeba konečně bitcoin prolomí. V opačném případě je zase ve hře otestování 30 000 USD. Nebo minimálně otestování 34 000 USD, kde máme obě tržní low z února a konce ledna.

Musím upozornit, že se nám v grafu tvoří dost možná větší obratová struktura, která má podobu rostoucího trojúhelníku. Jak jsem mnohokrát říkal, hrozně mi chybí nějaká konsolidace na tržním dně. Ale nepopíral jsem, že třeba trh jenom zkonsoliduje na vyšších cenových hladinách. Což může být právě tohle, co máme nyní před sebou.

Všimněte si i toho, že zhruba od 22. ledna jsou objemy mnohem větší, než byly předtím. Mírně mi to připomíná právě přelom jara/léta z minulého roku. Leč na první pohled je znát, že tehdy činily zobchodované obraty mnohem větší čísla. To ale nevadí, na nějakou střednědobou rally tahle akumulace může stačit.

Závěrem

I přesto zamítnutí jsou vyšší časové rámce dle mého bullish. A toho bych se držel, dokud nedojde k nějaké totální otočce - to se stát může. Z toho, co můžeme sledovat v grafu, je zřejmé, že od konce ledna jsou býci v přesile. Máme totiž pořád vyšší low a jednotlivé vrcholy na zhruba stejné hladině.


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím