03.05.22 Analýza BTC/USD – všichni čekají na Fed, o kolik zvýší sazby?

03.05.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) nemá na růžích ustláno, což jsme si dostatečně objasnili včera na měsíčním grafu. Dnes se koukneme na týdenní graf, kde mohu rovnou říct, že close z minulého týdne na mne působí velmi neutrálně.

Článek byl publikován zde: 03.05.2022


Trhy všeobecně nyní vypadají, jako kdyby byly v hibernaci. Hlavně to je dobře vidět na trhu s krypto aktivy, kde se již po mnoho dní nic moc extra neděje. Kromě toho mohutného signálu na měsíčním grafu, je to celkem nuda. Proč tomu tak je?

Je to vcelku okatá reakce na nadcházející zasedání FOMC, které se koná úterý/středa. Ve středu večer zveřejní výsledky a dost spekuluje právě nad úrokovými sazbami. Obecně převažuje názor, že Fed zvýší sazby o 0,5 procentního bodu. Leč existují i postoje, které nahrávají pro zvýšení o 0,75 procentního bodu - uvedené číslo lze slyšet i od některých členů FOMC.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Takže jenom stručně. Close z předchozího týdne je taková ta typická svíce, které se říká točící káča - Spinning Top. V podstatě jde o neutrální signál. Prodejci ztratily sice páru, ale nakupující určitě nejsou nijak zvlášť iniciativní. Jejich malé úsilí ovšem stačilo na to, aby kurz přestal klesat, což se též počítá.

Knot svíce se takřka dotýká obou klíčových S/R levelů - 37 000 a 42 000 USD. Mimo jiné je kurz z obou stran svírán 100týdenním a 50týdenním klouzavým průměrem. Kleště se pořád svírají a kurz brzy nebude mít kam uhnout. Nesmíme určitě i opomenout fakt, že jsme otestovali spodní hranu rostoucího kanálu, který prodejní tlak zjevně ustál.

Čili tady není co řešit. Buď prolomíme v dohledné době přes rezistence, nebo prolomíme skrze supporty. Toho prostoru už moc není, takže se snad dočkáme vysvobození, které nás konečně dostane kamkoliv jinam a my s tím mohli pracovat.

Závěrem

Musím upozornit, že případné zvýšení sazeb nad obecné očekávání může spustit opětovnou pumpu na dolarovém indexu. Obecné očekávání je schválení zvýšení sazeb o 0,5 procentního bodu - to by už mělo být tzv. priced in. Takže cokoliv nad touto hodnotou je pro americký dolar a úrokové míry na dluhopisovém trhu nesmírně bullish. Buďte tedy opatrní.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte nás na telegramu: https://t.me/financnininja

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.