03.06.22 Analýza Altcoin Index – Altcoiny oslabují ve prospěch bitcoinu

03.06.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Altcoin index představuje celý koš altcoinů, což nám nyní pomůže při analýze celého altcoinového trhu. Bohužel času je málo, takže není moc prostoru pro analýzu jednotlivých altcoinů - uvažujeme ovšem o nějaké formě paywallu, kde bychom se právě i altcoinům a dalším tématům každý den věnovali. Ale to je zatím pouze jenom nápad.

Článek byl publikován zde: 03.06.2022

Co se týče altcoinového trhu, ten se drží při zemi. Respektive většina těch zisků z konce května byla zcela umazána. Díky tomu pokračujeme v netrendovém obchodním pásmu. Nebo-li v obchodním rozpětí. Jakmile se z něj dostaneme, jsem si jist, že trh se konečně nějak po technické stránce posune. Přesněji řečeno to s sebou přinese dynamiku. Je třeba být ale trpělivý.

Aktuální situace na 1D Altcoin Index

Takže altcoinový index v polovině května otestoval supportní konfluenci, která se nachází kolem S/R levelu 1 600 bodů. Konfluence je tvořena cenovým support, supportní diagonálou a clusterem na objemovém profilu. A výsledkem je ten Pin Bar. Respektive denní svíce s velmi dlouhým spodním knotem a malým tělem. Nakupujících tu bylo hodně a zároveň byli vskutku iniciativní.

Čili ten dlouhý knot de facto nyní funguje jako support. Dále si všimněte, že se nám kurz vyvíjí v rámci stranového obchodního rozpětí. Čili nám trh konstruuje tržní rovnováhu. V rámci rozpětí objemy spíše klesají. Což by mohlo značit spíše akumulaci krátkodobých/střednědobých pozic. Nelze ale logicky zcela vyloučit redistribuci. Leč ve spojitosti s tím dlouhým knotem tvořícím tržní minimum, se mi to nezdá jako pravděpodobné.

Stejně jako u bitcoinu, i na trhu s altcoiny nelze vyloučit otestování toho tržního minima. Respektive podruhé otestovat likvidní pool. Jaký to má smysl? Spekulanti vědí, že je zde mohutná poptávka. A tak si na to rádi počkají. Zároveň se tím přidají na stranu těch silných. A hlavně se tím nabídka zcela vyčerpá. Čili pak na trhu panují ideální podmínky pro převis poptávky nad nabídkou.

Jinak s altcoinovým trhem nyní významně souvisí dominance BTC. Jak je vidno, dominance Už asi měsíc v kuse postupně posiluje. První rezistence je kolem 50 %. Jakmile se dominance dostane sem, může to být velká příležitost pro altcoiny. Mimochodem, dominance BTC bude spíš dlouhodobě posilovat. Čili altcoiny budou mnohem více krvácet při následujících poklesech. Berte proto na vědomí, že altcoiny jsou významně rizikovější než minulý rok.

Závěrem

Jestli bitcoin padne na květnové tržní minimum, altcoinový index jistě bude následovat. Hlavně druhé otestování úrovně 1 600 bodů je pro býky bez debat nová příležitost. leč dovolím si tvrdit, že se altcoiny během růstové vlny nedostanou výš, jak po cca 2 600 bodů. Zmíněné pásmo je historicky jako "beton".

Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.