04.03.22 Analýza BTC/USD – testujeme 42 000 USD, vydrží konečně?

04.03.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) tedy nakonec definitivně zarotoval k S/R levelu 42 000 USD, což bylo víceméně očekávané. Minimálně by to nikoho nemělo překvapovat, což jsem vysvětloval na včerejším streamu. Čili pořád platí, že musíme 42 000 USD udržet. V opačném případě nás čeká pád minimálně k 37 000 USD. To budu osobně ale vnímat jako velký problém, protože týdenní close nebude poté vůbec příznivé.

Článek byl publikován zde: 04.03.2022


Aktuální situace na 4H BTC/USD

Jak bylo tedy řečeno v úvodu, bitcoin zcela selhal na tom stejném místě jako kolem poloviny února. Rotace chvíli trvala, ale nakonec jsme se dostali k našemu supportu, který se nachází kolem 42 000 USD. A nyní nezbývá nic jiného, než prostě čekat, zda obrana bude úspěšná.

Pokud S/R level 42 000 USD padne, další zastávka nejspíš bude až kolem 37 000 USD. Nicméně to já budu vnímat jako obrovský problém, protože týdenní svíce by pak zavřela v hodně nevýhodné podobě. Prostě by to byl naprostý medvěd. Proto je pro bitcoin nyní nanejvýš důležité těch 42 000 USD udržet.

Jestli ne, zase markantně vzrostou šance na otestování těch 30 000 USD. Což je úroveň, na kterou mnozí netrpělivě čekají. Jak jsem ale včera říkal, já bych řekl, že je snaha vytvořit v rozmezí 33 000 - 46 000 USD obratovou strukturu v podobě trojúhelníku. To osobně kvituji a myslím si, že by z toho mohlo být něco většího.

Závěrem

Bitcoin má jedinečnou příležitost předvést zase sílu. Býci ale musí ubránit úrovně kolem 42 000 USD. Bez toho to prostě nepůjde. Ono i záleží na vývoji na akciovém trhu. Pokud půjde dolů, bitcoin to bohužel smete s sebou. Leč akciový trh má za sebou už dost ztrát a proto si myslím, že i tam už by mělo dojít k nějakému oživení. Mnoho týdnů se jde víceméně jen dolů.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím