04.04.22 Analýza BTC/USD – kontext býčí, ale s výhradami

04.04.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) ukončil další týden a dokonce i další měsíc. Vlastně došlo k ukončení i první kvartálu, ale ten osobně moc nesleduji. Vyjádřil jsem se k němu jen okrajově ve včerejší video analýze. Čili je asi dobré mít nějaké povědomí o kvartálním close, ale moc velkou váhu mu nedávám. Trh je příliš mladý. Máme každopádně za sebou hned několik velmi důležitých událostí. A pokud z nich vycházíme, kontext je spíše býčí.

Článek byl publikován zde: 04.04.2022


Aktuální situace na 1M BTC/USD

Březnová svíce je logicky sama o sobě býčí. Ten spodní dlouhý knot dokazuje, že nakupující jsou na trhu pořád iniciativní. Navíc se povedlo překonat měsíční close z února. Čili tentokrát je s přehledem nad S/R levelem 42 000 USD.

Ovšem nejdůležitější technický signál je třetí úspěšné otestování 20měsíčního klouzavého průměru. Když se sem kurz dostane, objeví se dostatečně silná nákupní síla, která jej zase dostane zpátky a ještě vytvoří zisk. Máme tudíž další efektivní support, který musíme sledovat.

Dlouho jsem vlastně říkal, že pro potvrzení medvědího trhu musíme padnout pod 30 000 USD. Nyní si ale spíš myslím, že pro potvrzení úplně stačí klesnout pod 20měsíční klouzavý průměr a pod 100týdenní klouzavý průměr. Tím chci říct, že těch 30 000 USD už nemusí hrát tak silnou roli. Třeba ano, ale to nevíme. Kurz se tam letos nedostal.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Co se týká týdenního grafu, máme tu tentokrát zaváhání. Když bych měl identifikovat poslední týdenní svíci, asi bych se přiklonil k tzv. točící káče. Což není vyloženě medvědí svíce. Leč projevem zaváhání trhu to je. Pro nás je ovšem vskutku důležité, že kurz reagoval pozitivně na 20týdenní a 50týdenní klouzavý průměr.

Mimo jiné je týdenní zavírací cena právě nad oběma průměry. Což lze přidat do našeho balíku všech těch kladných signálů. Co se dá hodnotit negativně je samozřejmě to zaváhání. Navíc přišlo zrovna v blízkosti rezistenční konfluence, která se tyčí kolem 47 000 USD. Je zde high volume node na objemovém profilu, takže čerstvé price action z tohohle úhlu pohledu moc dobře nevypadá.

Závěrem

My ovšem sledujeme primárně kontext, nějakou širší konfluenci. A ta je zcela objektivně býčí. Jak jsem ovšem v nedělní video analýze zdůrazňoval, leccos se může pokazit. Výnosová křivka invertuje, což je obrovský red flag pro celý trh. Takřka každou chvíli se finanční trh může sesypat. S čímž každý musí být srozuměn.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím