04.05.22 Analýza BTC/USD – Den D je tady

04.05.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) nám stále hibernuje, což jsme si dostatečně vysvětlili už včera. Federální rezervní systém (Fed) má zasedání a večer našeho času bychom se měli dozvědět výsledek. Jestli Fed zvýší sazby přesně tak, jak se předpokládá, možná se příliš ani nestane. Jestli budou ale agresivnější, čeká nás asi padáček.

Článek byl publikován zde: 04.05.2022


Respektive nás možná čeká padáček, i když zvednou sazby o předpokládaných 0,5 procentního bodu. Bude to trh od trhu, řekl bych. Na akciovém trhu je těch 0,5 procentního bodu určitě priced in, ale u bitcoinu si nejsem jistý - od začátku roku jsme de facto ve stejných cenových úrovních.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Takže bitcoin nám pár týdnů konstruuje snadno identifikovatelný pattern, kterému říkáme klesající klín - tohohle patternu jste si již asi všimli. Buď sami, nebo někde na sociálních sítí. Koluje vážně všude. Já patterny kreslím až na poslední chvíli, protože si chci být maximálně jistý, že tam něco takového vážně je. Grafické patterny v grafech jsou totiž dost záludné.

Klesající klín je ze své podstaty býčí pattern. Proto v obecné rovině je lepší předpokládat, že kurz prorazí směrem nahoru. Navíc je spodní konec útvaru zrovna na S/R levelu 37 000 USD a spodní hraně toho rostoucího kanálu - další silná konfluence. Nesmíme zapomínat na to, že na týdenním je zde i 100týdenní klouzavý průměr, který dodává konfluenci na váze.

Proto je zcela logické, že mnozí spekulují na odraz. Jsme totiž na relativně silném supportu, takže ten poměr Risk/Reward je rozhodně ve prospěch spekulanta, který sází na růst. Když se trefí, hodně vydělá. Když ne, ztráta je relativně malá - pokud však gamblí s pákou 1:100, tak má holt smůlu.

Indikátory

Indikátor RSI se stále pohybuje kolem 40 bodů, už po mnoho dní. Proto taky křivka vytvořila symetrický triangl - musíte si to sami v grafu přiblížit, abyste to viděli.

Závěrem

Bitcoin momentálně trošičku na nízkých časových rámcích pumpí, ale jinak si moc nemyslím, že během dne přijde rozuzlení. Dokud neznáme stanovisko FOMC, trhy zůstanou asi bez většího pohybu.

Jinak po zveřejnění stanoviska určitě napíšu samostatný článek, kde v rychlosti a stručnosti popíšu, s čím na nás tentokrát přišli.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte nás na telegramu: https://t.me/financnininja

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.