04.07.22 Analýza BTC/USD – Těch 19 000 USD je solidní držák

04.07.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) nám sice nepřinesl to vytoužené rally, ale za to máme další týdenní close právě nad S/R levelem 19 000 USD. A to je pro nás právě zásadní informace. I přes ty nezdary ohledně odrazu, se ovšem ani medvědům nedaří support zeshortit. Dokud jsme tedy nad těmi 19 000 USD, je to v pohodě.

Článek byl publikován zde: 04.07.2022

Dolarový index
Dolarový index

Jak jsem každopádně zmiňoval v nedělní video analýze, pololetní, kvartální a měsíční svíce nám zavřela právě nad zmiňovanou úrovní. I to je signál. Prodávající zkrátka neměli sílu definitivně cenu protlačit pod předešlý ATH vrchol z roku 2017. Respektive se jim nepovedlo pod ním zavřít cenu.

Jinak dolarový index vypadá, že mele již z posledního. Uvedený trh tu předešlou setrvačnost viditelně ztratil. A to je právě obrovská příležitost pro bitcoin. Jakmile se DXY přehoupne do risk on, bitcoin může začít s tou očekávanou rally. Mimo jiné jsou drobní obchodníci a investoři stále v depresi. A když využijeme obrácenou psychologii, už jen z toho důvodu má bearmarket rally smysl. Není to ale jistota. Přesněji řečeno nikdy nelze vyloučit tu možnost, že přijde další flash crash. Ale to nepřijde samo. Musí jej něco spustit.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Jak jsem konstatoval již v úvodu, týdenní close máme nad klíčovým S/R levelem 19 000 USD. Což lze interpretovat jako neschopnost prodávajících cenu srazit pod tento klíčový level. Zkrátka nejsou schopni tak sebevědomě postupovat jako předtím. Nic nám to sice nezaručuje, ale do chvíle, kdy bitcoin drží řečený support, odraz je pravděpodobný.

Samotná podoba svíce je medvědí, ale v kontextu je akorát konsolidační. Nijak neudává víceméně směr. Není to prostě průlomová svíce. Čili máme již třetí svící v řadě, která skončil se zavírací cenou nad 19 000 USD. Možná někteří mohou namítat, že to stejné jsme měli před několika týdny v blízkosti 30 000 USD.

Ale tentokrát je situace technicky dost odlišná. Tehdy byl bitcoin de facto již pod supportem. Nyní jsme však nad supportem. Kromě toho svíce s open z 30. května zavřela jako těžce medvědí svíce. To byl nemalý signál, že je něco hodně špatně. Nyní nic takového v grafu nemáme. To ale neznamená, že se to nemůže během aktuálního týdne radikálně změnit.

Indikátory

Týdenní RSI indikátor je stále ve vskutku hlubokých úrovní. Momentálně na 25,6 body. Mimo jiné se hodnoty zdržují vůbec nejdéle od roku 2011 pod 30 body. Bitcoin může momentálně shortit jenom někdo, kdo si je sám s sebou hodně jistý. Je to ale samozřejmě jenom technický indikátor. Když se ovšem koukneme i na cenový graf, úplně křičí po retracementu.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.