05.04.22 Analýza BTC/USD – druhé otestování trianglu, čekáme na pohyb

05.04.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) stále konsoliduje kolem S/R Levelu 47 000 USD. Slovo konsolidace je v tomto případě klíčové, protože doposud je čerstvé price action víceméně jenom korektivní. A to je přesně to, co chtějí vidět nakupující. Tím chci říct, že korektivní pohyb vlastně avizuje, že se bitcoin připravuje na další pokračování v růstu. Samozřejmě za předpokladu, že se nic nepokazí. Vtip je v tom, že tu jistotu jednoduše nikdy nemáme.

Článek byl publikován zde: 05.04.2022


Osobně mám nemalé obavy, že nám invertuje výnosová křivka. V minulosti po invertování následovala recese, což s sebou stáhne vše, včetně bitcoinu. Jak už jsem ale několikrát zmínil, vtip je v tom, že odezva trhu může přijít už dnes nebo až za měsíc. Jsme prostě ve velmi nejistém období. A logicky i ve vskutku komplikovaném období, na které se nelze připravit z učebnic a grafů.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Krátkou úvahu máme za sebou, takže jdeme na graf. Do cenového grafu jsem zaznačil korektivní strukturu, která se konstruuje týden. Včera pozdě odpoledne i došlo k dalšímu otestování horní hrany zakresleného grafického patternu. A výsledek je příznivý. Velmi rychle došlo k vykoupení propadu. Čili máme druhé potvrzení, že trh horní hranu trianglu respektuje.

A nyní nelze dělat nic jiného než čekat. Buď odraz přijde, nebo se nám bitcoin sesype jako domeček z karet. Ona je ta trpělivost hrozně důležitá, člověk zkrátka musí zůstávat v klidu a dusit v sobě pocit, že vám něco uteklo.

Indikátory

Z indikátoru RSI to vypadá, že je zde snaha o překlopení setrvačnosti na býka. Jak jsem už říkal dříve, prvotní negativní odezva u hraničních 70 bodů není nic překvapivého.

Závěrem

Bitcoin má nyní šanci pokračovat v cenovém růstu. V takovém případě představuje prvotní překážku 200denní klouzavý průměr. Když dojde k jeho průlomu, bude to první signál avizující brzké otestování S/R levelu 52 500 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)