05.07.22 Analýza BTC/USD – Vypadá to pro bitcoin nadějně

05.07.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) se moc pěkně drží nad 19 000 USD. A dokonce se kurz dostal nad psychologických 20 000 USD. Když se proto podívám na strukturu trhu z předešlých pár týdnů, líbí se mi to. Respektive by to mohl být ten začátek pro bearmarket rally. Jestli k rally dojde, čím déle konsolidujeme lokální dno, tím silnější to rally bude.

Článek byl publikován zde: 05.07.2022

Odpolední update

Netuším momentálně proč, ale celý trh se lidově řečeno z něčeho podělal. Dolarový index pumpnul o cca 1,35 %, což je možná největší nárůst za posledních několik měsíců. Čili risk off je najednou maximální.

Dolarový index
Dolarový index

Bitcoin a sentiment

Mimochodem, zítra se zveřejňuje FOMC minutes. A je velice pravděpodobné, že se tam mohou objevit detaily, které s trhy lidově řečeno zamávají. Proto je dobré se připravit na více volatilní chvíle. Což se odvíjí od informací, které v FOMC minutes zazní. Jestli tam nebude nic nového, je to pro bitcoin a ostatní trhy bullish. Pokud tam budou nějaké "jestřábí" novinky, zase nás to může smést.

Bitcoin Fear & Greed Index. Zdroj: alternative.me
Bitcoin Fear & Greed Index. Zdroj: alternative.me

Jinak dle přiloženého grafu se sentiment začíná mírně zlepšovat. A to je právě faktor, který my potřebujeme zlepšit. My chceme, aby se tržní účastníci tolik nebáli. Když se bojí, nenakupují. A to i přesto, že jsme na potenciálním lokálním minimu. Mnoho spekulantů dostalo přes prsty a pořád si lížou rány.

Jakmile je burzovní psychologie v depresi, alespoň lokální dno se prostě blíží. Vždy to tak v historii fungovalo. Stejně jako nic neroste do nebe, tak nic nemůže soustavně klesat věčně. Můžeme samozřejmě pokračoval z nynějších míst v poklesu. Ale vzhledem ke kontextu dává větší smysl rally do proti trendu.

Psychologie se samozřejmě analyzuje hrozně těžko. Můžete maximálně sledovat sociální sítě, ale i tam jste v jakési sociální bublině. Pak je tu ještě ten přiložený index, ale ten je třeba brát též s rezervou. Proto je nejlepší barometr pro burzovní psychologii price action. To je nejvíce relevantní.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Do denního grafu BTC jsem šipkami zaznačil pár míst. Jsou to vlastně reakce dokazující, kde se objevuje dostatečně iniciativní poptávka, aby se kurzový sestup zastavil. Což se děje zhruba kolem 19 000 USD. Dokonce se nám 30. června vytvořil malý Pin bar a to se solidními objemy. Trh na to okamžitě reagoval agresivní růstem, ale ve finále se z price action stal Pump & Dump.

Zkrátka to nevyšlo a výsledkem je, že první červencová denní svíce má bearish podobu. Nicméně se prodávajícím přesto nedaří cenu tlačit níž. Dokud se bitcoin drží nad aktuálním supportem, odraz je pořád možný. Navíc bitcoin konsoliduje už poměrně dlouho. Tím chci říct, že se nám zde vytvořila malá tržní rovnováha, což dokazuje i objemový profil. Čili pohyb nahoru, nebo dolů, může být skutečně intenzivní.

Respektive se bitcoin musí dostat z toho malého vymezeného obchodního rozpětí. Jestli půjde nahoru, první překážkou je i ta lokální trendová čára. Možná to bude konečně impuls pro další růst.

Každopádně si nemyslím, že konsolidace BTC na aktuálních úrovní potrvá dlouho. Už se nám totiž cosi rýsuje. Zkrátka to stranové obchodní rozpětí je dost malé. Kurz v podobně malých strukturách moc dlouho nevydrží.

Závěrem

Vím, že je aktuální situace hodně nudná. A doléhá to již na mě. Pozornost postupně klesá a člověk se musí čím dál více nutit. Když to ale člověk vydrží, budete mít výhodu před ostatními.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.