06.04.22 Analýza BTC/USD – medvědi začínají být agresivní

06.04.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) je bohužel stále bez pohybu, kterým by trh navázal na předchozí růst. Místo toho máme další otestování horní hrany naší dlouho sledované struktury. Je zřejmé, že medvědi začínají být zase o něco více agresivní. Prodejci mají dostatek iniciativy, aby každý pokus o odraz zadusili. Popsané nelze sice kladně hodnotit, ale zas na druhou stranu i býci zůstávají na horní hraně trianglu aktivní.

Článek byl publikován zde: 06.04.2022 (Přepublikováno z www.kryptomagazin.cz)


Já bych si dovolil tvrdit, že bitcoin je dušen situací na akciovém trhu. Posledních několik obchodních dní je akciový trh slabý a mnozí analytici nevěští zrovna pozitivní vývoj. Holt na to očekávání má hodně negativní vliv započatá restriktivní měnová politika Federální rezervní banky.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Včera bitcoin otestoval horní hranu trianglu, dnes ráno přišlo to samé. Tentokrát se ovšem medvědi dostali o něco hlouběji. Propad téměř otestoval přesně na dolar low z 1. dubna. Ta 4H svíce se zavřela do podoby Pin baru.

Což je logicky býčí svíce. Bude to ale stačit? V tomto ohledu bych primárně vycházel z denního a týdenního časového rámce. Na intradenním grafu můžeme akorát sledovat podrobněji vývoj. Ale úplně bych z toho nic nevyvozoval.

My v každém případě víme, že jsou dost aktivní obě strany trhu. Čili je ta situace 50:50, takže se bitcoin víceméně zdržuje na stejné úrovni. Zase opakuji, že kurz se nesmí dostat zpátky do té trojúhelníkové struktury. Pokud bitcoin bude pokračovat v kurzovém vývoji zase v trianglu, je třeba nad trhem přemýšlet jinak. Respektive ten poslední průlom bychom museli označit za býčí past. Čili se nyní hraje o hodně.

Pak bychom zase museli oprášit možnost otestování S/R levelu 30 000 USD. Vím, už to zní komicky. Ale co naděláme, musíme následovat signály trhu. K té úrovni mám ještě další myšlenky, ale zatím nejsou aktuální. Počkáme si prvně, co se vyvrbí ze současné situace.

Závěrem

Trpělivost růže přináší. O ničem jiném to nyní není. Trh je bohužel opětovně pomalý, na což nejsme úplně zvyklí. Dá se říct, že od poloviny léta 2021 až do února letošního roku měl bitcoin velmi dynamický vývoj. Těch posledních několik týdnů je už ale vážně nuda. Sice trh v březnu dva týdny rostl, ale bylo to celé takové zpomalené. Ani náhodou se zmíněná kurzový průběh nedá srovnávat s tím, co začalo v červenci minulého roku.

POZOR: Žádné údaje ve článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)