06.05.22 Analýza BTC/USD – Průlom potvrzený největšími objemy od konce roku

08.05.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) se nám nejspíš lidově řečeno vylil z toho rostoucího kanálu, což určitě můžeme považovat za signál k dalšímu sestupu kurzu. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že je na nižších časových rámcích průlom potvrzený.

Článek byl publikován zde: 06.05.2022

Jinak podstatnou část včerejšího dlouhého streamu jsme řešili středeční rozhodnutí Fedu, které samozřejmě není pro trhy nic přívětivého. V podstatě tím americká centrální banka odsoudila akciový trh a bitcoin k bear marketu - holt už není ani náhodou jejich prioritou držet trhy nahoře. Jednou to přijít muselo. Takže zatímco kvantitativní uvolňování (QE) dostalo bitcoin nad 60 000 USD, kvantitativní utahování (QT) nás logicky bude posouvat na opačnou stranu - těžko říct, jak hluboko se dostaneme. To nikdo neví. Ani nevíme, jak agresivní pokles z toho vznikne. Odhaduji, že se přesně tohle dozvíme až během podzimu.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Dnes se tedy koukneme na 4H časový rámec, kde jde vcelku pěkně vidět průlom z toho kanálu. Samotný průlom je zřetelně doprovázen silnými objemy. Objemy, kterou jsou od konce minulého roku největší. Když se ale na objemy podíváte ještě z dlouhodobější perspektivy, jsou tzv. outstanding - na první pohled za posledního zhruba roku a půl vyčnívají.

Proto lze konstatovat, že průraz z toho dlouhou sledovaného kanálu je za námi. Jak ale sami vidíte, bitcoin má stále tendenci se zdržovat v blízkosti 37 000 USD. Výplach to byl ovšem solidní, takže z logiky věci je racionální očekávat pokračování. Bohužel je pátek a ty bývají spíše klidnější.

Takže bych nebyl úplně hrrr, že máme těch 30 000 USD za dveřmi. Ale snad se už dočkáme, protože spolu s tím snad vzroste dynamika - předpoklad je totiž takový, že na těch 30 000 USD sedí jako slepice na vejci hromada nákupních objednávek. Respektive to nevíme logicky určitě. Bitcoin ty úrovně musí prvně otestovat.

Mimochodem, ten průlom z toho klesajícího klínu je typický bull trap. Všímáte si toho, že trh dělá těchto býčích pastí mnohem více než třeba minulý rok? Sentiment na trhu se mění, trh se zkrátka změnil. Pumpy jsou najednou vnímány jako příležitost k shortu. Tvrdá změna.

Indikátory

Dle indikátoru RSI se propad zastavil přesně na hraničních 30 bodech. Zatím malý odraz, žádné momentum.

Závěrem

Na denním a nižších časových rámcích se bitcoin z toho klesajícího klínu a rostoucího kanálu definitivně vylil. Víkend asi zůstane klidný - snad, chci mít klid.

Je to holt monotónní, ale těch 30 000 USD je takřka za dveřmi. A myslím si, že trpělivost se v tomto ohledu dost možná ve finále vyplatí - logicky nikomu ale neradím, co má dělat.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte nás na telegramu: https://t.me/financnininja

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.