06.06.22 Analýza BTC/USD – Nepříznivé týdenní close, přesto trh roste

06.06.2022
Zdroj:unsplash.com
Zdroj:unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) definitivně ukončil minulý týden a my díky tomu získali finální podobu týdenní svíce. Podoba týdenní svíce se od včerejší video analýzy skutečně vůbec nezměnila. Respektive máme malé spodní tělo s dlouhým horním knotem. Čili interpretace je zase taková, že býci svůj boj prohráli.

Článek byl publikován zde: 06.06.2022

Zajímavé ovšem je, že okamžitě po týdenním close cena začala růst. Skutečně přesně na minutu se kurzová expanze rozběhla, díky čemuž jsme nyní téměř na 31 300 USD. Na první pohled to může vypadat zvláštně, ale trh se asi ihned rozhodl pro otestování nové rezistence - ten samotný knot čerstvě zavřené svíce je sám o sobě odporem.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Jak jsme si pověděli v úvodu, týdenní svíce není vůbec příznivá. Dlouhý horní knot s malým spodním tělem. Mám tušení, že se této svíci říká Gravestone Doji. Zkrátka poptávku zcela absorbovala nabídka, když se býci pokusili o průlom nahoru. Trochu může působit zvláštně, že kurz ihned po ukončeném týdnů zamířil nahoru. Ale jak jsem zmínil v úvodu, trh nejspíš pouze testuje rezistenci.

Samozřejmě existuje stále jakási vyhlídka, že na dosavadní tržní low z května nepůjdeme. Nicméně za současných okolností je tento scénář vskutku méně pravděpodobný. Ale kdo ví, na nižších časových rámcích se býci opravu činili. Proč se nečinili již v neděli? Nebyli v práci?

To je takový hodně zmatečný price action, které nám příliš nepomáhá. Pravdou totiž je, že týdenní close je skoro stejné jako u toho předchozího týdne. Když to proto budeme brát jenom dle zavíracích cen, tvoří se nám v grafu skutečně kulaté dno.

Indikátory

Týdenní RSI opravdu rozbíhá pozitivní momentum. Jakmile začne obrat i na tomto týdenním indikátoru, je to určitě validní signál.

Závěrem

Bitcoin nám příliš nepomáhá. Sice je podoba týdenní svíce negativní, ale přesto se trh tváří jako by chtěl skutečně nahoru. Což může opravdu dosti mást. Takže je to buď zase nějaká habaďůra na ty, co čekají, nebo se jedná pouze o bull trap a brzy uvidíme otočku ke květnovému low. Každý se holt musí rozhodnout sám za sebe.

Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.