07.04.22 Analýza BTC/USD – zpátky v trianglu, problém?

07.04.2022
zdroj: pixabay.com
zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) se nám propadl. Respektive se propadl zpátky do toho našeho sledovaného grafického patternu, který má podobu trojúhelníka. Což je asi velký problém. Nebo já si to alespoň myslím. Včera jsem zmínil, že když k tomu nastane, je potřeba opětovně počítat s možností otestování těch 30 000 USD. Vím, že už to zní monotónně, ale situace se dle mého názoru zase dost změnila.

Článek byl publikován zde: 07.04.2022 (Článek byl přepublikován z www.kryptomagazin.cz)


Má každopádně včerejší pád nějaký fundamentální důvod? Včera Federální rezervní banka zveřejnila FOMC minutes. Upřímně, úplně jsem zapomněl na to, že je vlastně deset dní od posledního zasedání - to je interval zveřejnění tohoto dokumentu. No, a ten dokument je pro finanční trhy nesmírně bearish.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak bylo řečeno, kurz bitcoinu se propadl zpátky do sledovaného trianglu. Čili horní hrana sledovaného patternu prodejní tlak neustála. I když tam ta obrana byla viditelná. Středeční svíce je logicky velmi bearish, nabídka zcela pohltila poptávku. Tudíž je neoddiskutovatelné, že jsme zpátky uvnitř patternu.

Poslední záchranou je samotný cenový support, který je kolem 42 000 USD. Jak můžete právě vidět, kurz zde momentálně konsoliduje. Mimo jiné jsou blízko klouzavé průměry - 20denní, 50denní a 100denní. Čili se dá konstatovat, že aktuální support je téměř poslední záchrana. Ale to říkám s nadsázkou, protože ještě máme v záloze S/R level 37 000 USD.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin.cz)

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.