07.06.22 Analýza BTC/USD – Stalo se očekávané

07.06.2022

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) nakonec udělal to, co jsem očekával. A samozřejmě očekávali i mnozí jiní. Jak jsem včera zmiňoval, přišel mi celý ten úvodní růst jako obyčejný bull trap. Něco podobného jako z konce května. A skutečně bitcoin se náhle propadl zpátky, odkud se odrazil.

Článek byl publikován zde: 07.06.2022

Proto je pořád ten scénář s otestováním tržního minima platný. Mimo jiné jsem zmiňoval, že mám trochu problém s tím, že retest low vlastně očekává každý. No, každý... moje sociální bublina. Pak jsem si uvědomil, že většina drobných obchodníků to vůbec předpokládat nemusí. Proto si dávejte pozor na tyto úvodní pumpy v novém týdnu. Může to být dost škaredá past. Obzvlášť v případech, kdy poslední týdenní svíce zavřela jako Gravestone Doji.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Jak bylo řečeno, bitcoin naprosto selhal po úvodním zeleném vstupu do nového týdne. A dokonce skoro na stejném místě jako na konci května. Čili se zopakovala býčí past, která tehdy zafungovala skvěle. A zafungovala podruhé. Pokud se tedy kdokoliv zase do této pasti chytil, dovolil bych si tvrdit, že neví, co dělá. A měl by přehodnotit svou strategii a možná se zase věnovat vzdělávání - takhle jsem to vždy dělal já. Jestli děláte pořád to samé a zároveň očekáváte jiný (lepší) výsledek, logicky se nikdy nedostaví.

Takže bitcoin prorazil z toho stranového obchodního rozpětí. A začala konsolidace na téměř totožných cenových úrovní jako ke konci května. S tím rozdílem, že tentokrát to trvalo asi polovinu času, než kurz náhle začal rotovat zase směrem dolů. I výprodeje byly mnohem agresivnější. Tím pádem i cenový pokles mnohem dynamičtější.

Posledně se nám při sestupu kurzu vytvořily tři červené 4H svíce. Nyní se nám vytvořila pouze jediná. A objemy jsou podobné. Čili prodávající vyvinuli stejné úsilí, ale vyhrávali mnohem snáz. Protože býci už nebyli tolik ochotni cenové úrovně bránit.

Závěrem

Osobně skutečně očekávám, že přijde už retest toho květnového low na S/R levelu 26 500 (Binance). Těch signálů bylo více než dost. Samozřejmě nemám křišťálovou kouli, takže nevím, co přesně se odehraje. Leč bitcoin k něčemu směřuje a my to musíme vzít v potaz.

Jakmile se tedy to tržní minimum plně otestuje, třeba se dočkáme té rostoucí vlny, kterou si tolik přejeme vidět. Čekáme na to mnoho týdnů. Někteří moon boys měsíce.

Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin.cz)


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.