08.03.22 Analýza BTC/USD – konstrukce velkého tržního dna?

09.03.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) se nám odráží od S/R levelu 37 000 USD, díky čemuž víme, že nakupující jsou kolem této úrovně pořád aktivní. Vlastně jsem nyní toho názoru, že se jedná o střed rovnováhy, která se tvoří v rozmezí 45 500 - 34 000 USD.

Článek byl publikován zde: 08.03.2022


Čili už máme vytyčené stranové pásmo, ze kterého lze vycházet. Nijak se netajím tím, že price action z posledních týdnů považuji spíše za akumulaci, a tedy konstrukci velkého tržního dna. Mohu se ale mýlit a třeba se jedná jenom o přípravu pro další průlom na nižší cenové úrovně. I s tím je třeba do jisté míry kalkulovat.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Takže bitcoin ztratil S/R level 42 000 USD. A tentokrát velmi snadno oproti únoru. Tehdy jsme mohli na denním grafu sledovat alespoň nějakou reakci, nyní nemáme prakticky vůbec nic. Kurz supportem projel jako nůž máslem. To ale neplatí pro S/R level 37 000 USD. Díky té čerstvé konsolidaci se nám dokonce point of control objemového profilu posunulo právě na 37 000 USD. Tudíž je zmíněná cenová hladina jednoznačně tržní rovnováhou.

Vzhledem k tomu, že jsme blízko od klíčového pásma, které je kolem 30 000 USD, spíše se přikláním k tomu, že trh se snaží vytvářet tržní dno. Stejně jako na přelomu jara/léta v minulém roce. Pořád si ale nejsem vůbec jistý tím, zda to vnímat tak, že trh na těch 30 000 USD nechce.

Jak jsem uvedl v úvodu, bitcoin se též může připravovat na průlom dolů. Pokud by se něco takového stalo, je třeba bedlivě sledovat reakce na řečených 30 000 USD. Co se týká aktuální situace, propad se akorát zbrzdil. Malý odraz v grafu máme, ale zatím nic velkého.

Závěrem

Přiznám se, že bych byl fakt už asi nejraději, aby bitcoin otestoval těch 30 000 USD. To mi v grafu pořád hrozně chybí a je ta situace díky tomu mírně matoucí. Navíc bych chtěl vidět, kolik býků tam reálně čeká. Všichni samozřejmě předpokládají, že je ta úroveň "zabetonovaná", ale jistotu nemáme, dokud se tam kurz nedostane.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím