08.03.22 Technická analýza BTC/USD – Mezitím, od IX..

10.03.2022

By IX..: Uběhl další týden od poslední analýzy a vůbec to nevypadá dobře. Sice zatím absolutně o nic nejde i když nám trh selhává, ale pomalu vyvstávají rizika, které si musíme shrnout. Ačkoliv stále neopouštím původní myšlenku predikce, situace ve světě je natolik vážná, že to nelze přehlížet.

Článek byl publikován zde: 08.03.2022


Pro začátek několik informací

Eskalace konfliktu na Ukrajině přivádí nejen kryptotrhy k destabilizaci a ohromné nejistotě. Jakékoliv predikce dnes ztrácí absolutně nějaký význam a to i v důsledku současných jednání regulátorů s možnostmi radikálních regulací, omezení a sledování toku (transakcí) kryptoměn všeobecně. Vše jsou velmi ranné návrhy, které regulátoři předkládají. Jisté ale je, že se jedná o reakci na válku na Ukrajině a financování kolem Ruské Federace.

Ačkoliv již nějaké informace, co leží na stole mám, zatím není vhodné to prezentovat veřejně a zbytečně tak strašit. Zatím je vše ve fázi diskuzí mezi regulátory a podávání konkrétních návrhů.

Každopádně to může velmi silně destabilizovat kryptoměnový trh a může nastat velký odliv kapitálu. Já ale předpokládám, že si sami dokážete vydedukovat, jak by takové regulace a omezení mohly vypadat a proti čemu by byly směřovány.

Jakmile tyto návrhy dostanou nějaký reálnější rámec, nejen že se rád o tyto informace podělím, ale už jistě o tom budou psát i další média. Ovšem nyní skutečně nehodlám spekulovat a vytvářet tak mlhu.

Vývoj kryptoměnového trhu

V minulém článku jsem slíbil již upravenou a aktualizovanou predikci, ale to by v tuhle chvíli bylo zcela marné a při pohledu na graf Vám to bude hned jasné proč.

Daily graf BTC/USD Bitstamp – pro přehled..
Daily graf BTC/USD Bitstamp – pro přehled..

Daily grafu se zatím nepodařilo totiž ani retestovat plovoucí průměr EMA200 dosáhl pouze na týdenní hladinu cca 45k $. Tam tedy kurz selhal. Zatím trošku pozitivity do toho přináší, že trh nevytvořil nové LOW a udržel prozatím vyšší LOW. Dnes reaguje u další nižší týdenní hladiny cca 38k $.

To by nám mohlo naznačovat, že trh by mohl i nadále využívat toto týdenní pásmo mezi těmito dvěma hladinami (38 -45k $..). K tomu jsem doznačil lokální support trendline (oranžová TL úsečka..), kterou jsem nastavil ve dnech 22.01. a 21.02. na CLOSE.

Aktualizace predikce

Jak jsem již psal, k aktualizaci predikce zatím nedošlo. Trh se stále pohybuje ve vymezeném prostoru a defacto predikci dále kopíruje. Takže pro tuto chvíli je aktualizovat zbytečné a vzhledem k situaci i celkem nemožné.

To nejlepší, co nyní můžeme na trhu dělat, je skutečně sledovat pouze reakce u vybraných cenových hladin supportů a rezistencí. Dle toho se pak dále rozhodovat, jak případně reagovat.

Proto dnes připojím daily graf v krapet širším kontextu, aby byli zjevné především support hladiny níže.

Daily graf BTC/USD Bitstamp – kontext a přehled hladin S/R..
Daily graf BTC/USD Bitstamp – kontext a přehled hladin S/R..

Všimněte si především prostoru, který jde až po Tendenci. Tato nenápadná Trendline není ani tak supportem, jako vyloženě růstovou tendencí trhu. Ve své podstatě, pokud máte správně nastavený například Fibo indikátor hladin, něco podobného vám indikátor vykreslí jako pomocnou TL. Zde se ale jedná o růstovou tendenci založenou na cenových hodnotách v trhu a táhne se již od prosince roku 2018.

Trh ji několikrát v minulosti velmi slušně potvrdil a je tedy zcela relevantní cenovou hladinou. Zároveň při ní máme minulé, dlouhodobé ATH trhu (19666 $..). Někdo by mohl namítat, že v historii se trh po dosažení nového ATH prozatím nikdy nevracel v korekci na hodnotu předchozího ATH. Co ale není, neznamená, že být nemůže.

Každopádně to vytváří velmi lukrativní prostor pro pokles a jeho případné LOW.

Náznak predikce slovy

Na daily máme konsolidační pásmo. Jak jsem psal. Zatím se formuje mezi týdenními hladinami 38k - 45k a dle lokálních LOW lze sledovat FLAG formaci ve variaci "trojúhelník". Pythágoras by z toho měl radost. Já moc ne.

Nelze totiž s jistotou říci, kam se trh nakonec vydá. Ačkoliv se tedy jedná o FLAG formaci a tedy formaci potvrzující trend, nelze v této situaci skutečně říci, že by se měl potvrdit tedy DOWN trend.

Osobně totiž stále předpokládám vývoj dle úvodní predikce pro rok 2022. Já vím, že v tuhle chvíli, když se podíváme na aktuální měsíční svíci, vypadá to hrozně. Ano přímo šíleně. A na to že jsem minule psal, že pro březen je cesta otevřená UP, děje se pravá opak.

To může mít dva důvody. Buď jsem selhal já i s trhem, ačkoliv o možnosti totálního selhání jsem informoval. Nebo je to platné tvrzení a trh jede nejen psychologii, ale především si sahá pro cenu na akumulaci. Když to člověk vezme kolem a kolem, na trhu moc BTC není a to co je, se celkem snadno skupuje.

Proto bych se ani nedivil, kdyby opět měsíc březen až někdy ve svém závěru opět zezelenal a uzavíral kladný. Spoléhat ale na to nelze, protože jak říkám, mohl jsem selhat a splést se. Když k tomu připočtu první dějství Ukrajiny, nevoli a náhlé probuzení úřadů a regulátorů, tak vše může dopadnout jakkoliv.

Přesto všechno

I když tedy vidíme na daily FLAG formaci, pohybujeme se ve velmi silném supportu. Hlavní hladinou supportu stále zůstává hladina 35k $. V potaz lze brát lokální oranžovou TL, jejíž průraz bude první signalizací toho, že trh se vydává níže. Stále ale budeme v supportu 35k $, a proto stále nemůžeme říct, že i průraz lokální TL bude totální rezignací. Bude to jen první ze střípků.

Teprve až selhání hladiny 35k $ otevře prostor do hladin okolo 30k $.

Na závěr pohled na graf bitcoinu H1

Na závěr se podíváme na hodinový graf a reakce u cenových hladin.

Graf H1 BTC/USD – reakce u S/R hladin..
Graf H1 BTC/USD – reakce u S/R hladin..

Celkově se vracím k tomu, co jsem psal v minulém článku - reakce na hladiny a tedy potvrzení, že je máme v celku přesně namalované. Plus tedy plovoucí průměry, které se rovnají plovoucím S/R hladinám.

Na H1 jsem také přimaloval lokální S/R (žluté, horizontální šipky..). Věnujte pozornost tomu, jak jsem je značil a jak na ně trh reagoval. Přesto se trh drží především týdenní hladiny 38k $, ale to lokální pásmo a hodnoty ze kterých vychází je zřejmé.

Predikci skutečně pro dnešek vynechávám. Nebudu malovat něco, čím si v tuhle chvíli nejsem vůbec jistý.

Post Scriptum

Snad Vám toto shrnutí nějak pomůže v tom boji o své investice. Já osobně se například nechystám prodávat, proč bych to dělal za tuto cenu. Naopak, pokud cena ještě klesne někam rozumně, něco málo přikoupím. Hodlerské adresy se také tatkřka nehýbou a akumulace celkem zdatně probíhá. Toto ale není doporučení, to se jen dělím o to, jak to mám já nastavené.

Jak jste mohli pochopit z článku, opět se soustředím především na konec měsíce i když mě to může pěkně vypéct a tou dobou může cena být pod 30k $, nedej Bože i níže. To už je riziko long term tradingu. Ale vážně jak jsem psal, nedivil bych se kladnému CLOSE v závěru měsíce.

Na lokálních měřítkách sledujte průrazy a potvrzení průrazů lokálních hladin. Dále pak snahy o obratové patterny, ačkoliv těch se v poslední době moc nevytváří. Jako by trh chtěl mystifikovat obchodníky a klasické pomůcky Price Action moc nejedou.

To je pro dnešek vše, doufám že jsem nic podstatného nevynechal. Držte se a hlavně nepanikařte. Trh má dostatek času a i když nyní selže, je to otázka dalších měsíců, než se to zas napraví. Vymaňte se disciplínou z "prodat na dně"..

Článek není obchodním doporučením ani pobídkou k investicím. Jedná se pouze o technické zhodnocení trhu od IX..


Autor článku: IX.. (Kryptomagazin.cz)