09.03.22 Analýza BTC/USD – vracíme se zpátky nad 42K

10.03.2022

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) brzy ráno vcelku slušně pumpoval. Což tedy znamená, že kolem S/R levelu poblíž 37 000 USD se zdržovala velmi silná poptávka. Vlastně je to price action hodně podobné tomu, co jsme mohli sledovat ke konci února. To je taky důvod, proč tu poslední pumpu raději beru s rezervou. Chybí mi tam totiž minimálně otestování blízkých cenových hladin od tržního minima z 24. ledna. Takže bych zatím úplně nejásal.

Článek byl publikován zde: 09.03.2022


Aktuální situace na 4H BTC/USD

Na 4H grafu vidíme, jak velkou sílu býci v blízkosti S/R levelu 37 000 USD projevili. Skutečně je ten vývoj velmi podobný tomu, co trh dělal na konci února. Nakupující dokázali hladinu ubránit, což byl signál pro další býky. A ti signál poslechli.

Jak jsem ale říkal, mně tam pořád chybí to otestování nižších cenových hladin. Respektive tím nutně nemyslím těch vytoužených 30 000 USD - skutečně tu hladinu si přeje hrozně moc lidí. A to je možná ten kámen úrazu. Já si myslím, že by úplně stačilo otestovat alespoň spodní hranu zakresleného trianglu - čili levely blízké od tržního minima z konce ledna.

Proto jsem k té poslední pumpě hodně skeptický. Nyní bych si tipl, že těch cca 45 000 USD zase otestujeme. Ale asi z toho vznikne další otočka dolů. Ale třeba ne, do budoucnosti nevidíme. Možná bude síla na průlom. Ono je totiž třeba nezapomínat, že bitcoin od konce ledna defacto konsoliduje jedno velké cenové pásmo.

Co se týká aktuálního stavu, bitcoin se drží na S/R levelu 42 000 USD. Když býci úroveň udrží, logicky je pak asi pravděpodobnější, že otestujeme blízké tržní vrcholy. Však jsou stejně již velmi blízko.

Závěrem

Bitcoin dle mého názoru konstruuje jedno velké dno, které má podobu toho trojúhelníku, který sleduji. Proto je vážně možné, že se těch 30 000 USD vůbec nedočkáme. Bohužel ten vývoj není úplně takový, jak by si mnozí přáli. To ale neznamená, že je situace medvědí. Naopak, nakupující dostávají trh postupně pod kontrolu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím