09.05.22 Analýza BTC/USD – týdenní close potvrdilo pokračující pokles

09.05.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) má za sebou další týdenní close, které nám potvrdilo pokračující pokles. Je zjevné, že došlo k zásadnímu technickému posunu, který nás konečně dostal do těsné blízkosti tržního minima z minulého roku - tedy do blízkosti S/R levelu 30 000 USD. Jsme již vážně blízko, takže se kurz s největší pravděpodobností na tuto úroveň dopotácí.

Článek byl publikován zde: 09.05.2022


A co potom? Řečená úroveň je příležitost, která se naskytne maximálně párkrát za rok. Nemáme sice odraz jistý, ale velice pravděpodobný. Je třeba bedlivě trh sledovat a případně reagovat.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Takže kurz minulý týden začal prorážet supportní konfluencí, která je tvořena S/R levelem 37 000 USD, 100týdenním klouzavým průměrem a spodní hranou toho rostoucího kanálu. Nebylo ovšem ještě nic potvrzeného na týdenním grafu, což se čerstvě změnilo.

Týdenní svíce s přehledem zavřela pod řečenou konfluencí. Tady proto není žádný pochyb o tom, že máme průlom směrem dolů. Další zastávka je potom S/R pásmo, které se nachází kolem 30 000 USD. Je to vcelku široké pásmo a my na něj de facto již nyní narážíme.

Mimochodem, mírně se zvyšují objemy. Ale opravdu zatím jenom pozvolna. Na jednu stranu je to medvědí signál, protože s poklesem kurzu roste i agresivita prodejců - v tomto ohledu jsou objemy právě indikátorem. Na druhou stranu mohou být zvyšující se objemy v blízkosti těch 30 000 USD bullish signálem - musí tomu ovšem odpovídat i price action. Například dlouhé knoty u býčích svící s rostoucími objemy.

Závěrem

Nakonec to tedy vypadá, že trpělivost se vyplatila, protože se po velmi dlouhé čekání schyluje o testování tržního minima z předešlého roku. Jestli nedojde k jakékoliv agresivní změně na trhu, kurz snad plnohodnotně tuto úroveň otestuje. A my na tom pak můžeme stavět.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte nás na telegramu: https://t.me/financnininja

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.