09.06.22 Analýza BNB/USD – Medvědům dochází dech

09.06.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Binance coin (BNB) se do poloviny května propadlo od svého historického maxima o zhruba 67 %. Nyní máme téměř polovinu června a a stále se nacházíme blízko lokálního tržního minima. Když to vezmeme v nějakém širším kontextu, očekáváme, že v dohledné době přijde bearmarket rally. Nebo minimálně nějaká růstová vlna, která pro některé altcoiny může klidně znamenat zhodnocení i 100 %.

Článek byl publikován zde: 09.06.2022

Prakticky všechny velké altcoiny otestovaly své silné podpory. A reakce jsou víceméně uspokojivé. To stejné platí i pro BNB. Jinak dnes je opětovně živý stream, na který určitě přijďte. Jako vždy začínáme v 19:00 a budeme se primárně věnovat analýze cenových grafů. Kromě altcoinů se koukneme i na jednotlivé akciové tituly.

Aktuální situace na 1W BNB/USD

Takže binance coin po květnové low ztratil více jak 67 %. Čili se trh dostal na ty samé úrovně jako v létě minulého roku. A prvotní reakce je očividně vskutku pozitivní. Ta týdenní svíce má dlouhý spodní knot. Proto víme, že pro medvědy to bylo jako narazit do pevné zdi. Nakupující využili momentální slabosti prodávajících a zatlačili cenu zase zpátky do blízkosti S/R levelu, který se tyčí zhruba kolem 335 USD.

Negativní už ovšem je, že trh po úvodní býčí reakci ztratil jakoukoliv iniciativu ve směru růstu. Zkrátka došlo palivo, další kupci nejsou. Mimo jiné BNB ztratilo klouzavé průměry jako je MA 20, 50. Na krátkou chvíli i MA 100. Nyní je kurz mírně pod klouzavým průměrem, ale zatím je brzy na konstatovaní, že jsme ho definitivně ztratili.

V každém případě je trh mnohem méně dynamicky než byl minulé léto. Sice jsme mohli sledovat moc slušnou úvodní reakci na klíčovém supportu, ale pak jako by nic. A to ani dolů. Okurkové období.

Aktuální situace na 1D BNB/USD

Na denním grafu přirozeně vidíme větší detaily cenového grafu BNB. Hlavně ta reakce trhu u S/R levelu 205 USD je vážně famózní. Člověk by jistě očekával rychlé pokračování, alespoň pár dní. Ale nestalo se. Cena pouze polehounku stoupala k další rezistenci.

Kurz každopádně vcelku čerstvě pěkně reagoval u S/R levelu 270 USD. Výsledkem této reakce je denní svíce v podobě býčího Pin Baru. Trh sice není dynamický, ale víme, že se misky vah naklánějí ve prospěch býků. Zkrátka ta nabídka již není tolik silná.

Ale zase v souvislosti s tím, že pokud bitcoin otestuje své lokální tržní low, binance coin jistě čeká totéž. Nebo minimálně pokles do blízkosti tržního low. Což je více jak 20 % dolů z aktuálních cen.

Závěrem

Na binance coin je de facto hodně podobná jako na trhu s ETH, na který jsme měli analýzu včera. Já bych řekl, že altcoiny jsou na odpal připravený, ale holt se čeká na bitcoin. Nestačí totiž, že medvědům dochází dech. Býci musí projevit iniciativu - riskovat. To je ode mne dnes vše, uvidíme se večer na streamu.

Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím

Sledujte stránky Finanční ninja na telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.