10.03.22 Analýza BTC/USD – emoce vítězí

10.03.2022

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) zase smazal zisky, které včera dokázal rychlým růstem nahnat. Jak jsem mnohokrát upozorňoval, nynější tržní vývoj vůbec nemusí mít žádnou logiku. Respektive se na to nedá nahlížet prismatem všední logiky. Burza mívá svou vlastní, která může být na první pohled nepochopitelná. Je nutné kalkulovat i s emocemi, které trhy do značné míry ovlivňují. Vlastně je z krátkodobého hlediska vyloženě ovládají.

Článek byl publikován zde: 10.03.2022

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin včera v noci zdánlivě prolomil S/R level 42 000 USD. Ale nakonec z toho byla obyčejná býčí past a pokud se podíváte třeba na 15minuotý graf, uvidíte před sebou toho klasického "barta". Zkrátka všichni býci se včera nechali snadno napálit. Ovšem i já jsem spíše už počítal s tím, že minimálně otestujeme cenové hladiny, kde máme blízké vrchol. Vlastně jsem chtěl vidět dotyk s horní hranou zakresleného trojúhelníku.

Nepochopitelně se však cenový vývoj obrátil směrem dolů a jsme zase zpátky pod 42 000 USD. Nyní je bitcoin zase vskutku blízko od tržních minim z 24. ledna, 24. února a 7. března. Určitě je rozumné sledovat reakci kurzu na dotyk s tou spodní hranou trojúhelníkového patternu. Případný odraz bych vnímal pozitivně. Jakožto potvrzení, že se trh skutečně snaží vytvořit velkou obratovou strukturu - tady ty rostoucí triangly jsou typické pro tržní dna.

Jenom pro zopakování je samozřejmě nesmysl zahazovat možnost otestování 30 000 USD. V relativních číslech je to z aktuální ceny jenom 20 % dolů. To bitcoin klidně stihne za jeden den. Nicméně musíme vnímat, že dle objemového profilu funguje cenové pásmo 33 000 - 40 000 USD jako jeden hutný support. Čili zde nejsou úplně podmínky pro to, aby cena za jediný den klesla o 20 %. Moc nakupujících.

Závěrem

To je dnes asi vše. Stejně máme v 19:00 pravidelný stream, kde je mnohem více času na to, abychom si vše vysvětlili. Situace je na trzích hodně turbulentní, takže je na místě vše rozebrat v kontextu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím