10.05.22 Analýza BTC/USD – Na tohle jsme dlouho čekali, co teď?

10.05.2022
zdroj: pixabay.com
zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) se vážně dostal tam, kam jsme chtěli - alespoň část z nás. Po velmi dlouhém čekaní bitcoin plně otestoval S/R pásmo, které se tyčí kolem 30 000 USD. A to je skvělé, protože máme zase s čím pracovat. Máme úvodní reakci kurzu na dotyk s touto úrovní, takže máme brzká a potřebná data, ze kterých lze vycházet.

Článek byl publikován zde: 10.05.2022


Zatím ale nelze vynášet žádné velké soudy, protože těch dat je zatím poskrovnu. Respektive nelze odvozovat něco velkého z úvodního dotyku. Dá se však říct, že price action z posledních 24 hodin je očekávatelné.

Mimochodem, zaregistroval jsem zcela náhodou na sociálních sítích ten crash na stablecoinu terra. Abych řekl pravdu, ten crash mne vůbec nepřekvapil. Naopak jsem předpokládal, že když začne větší panika, schytají to i stablecoiny - to byla docela normálka v předchozím medvědím trhu.

Tenhle drop byl ovšem vážně masivní. Terra padla na 0,6 USD. Tohle muselo být vážně nějaké bláznovství. Určitě tomu dopomohly i nějaké algoritmy. Škoda jen, že se to stalo v noci, protože jsem ještě nezažil, že by se stablecoin nevrátil zpátky na původní hodnotu. Jinak terra není určitě nějaký no name stablecoin. Dle coinmarketcapu drží v rámci stablecoinů 4. příčku. Je ale pravda, že v kontrastu s tetherem je zde tržní kapitalizace prťavá.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak jsem tedy říkal, bitcoin to supportní pásmo kolem 30 000 USD plně otestoval. Což bylo zrovna něco, co jsem přesně chtěl. Plné otestování nám totiž zřetelně ukáže, kolik likvidity se kolem pásma zdržuje - nic komplikovaného na pochopení.

Já bych řekl, že tam bylo likvidity hodně, protože cena šla dolů vážně velmi pomaličku. Čili docházelo k pomalému vykupování nabídky. Nakupující tam prostě byli, ale bez větší iniciativy - s tímhle jsem právě počítal. Nemyslel jsem si totiž, že reakce bude stejná jako v květnu 2021.

Přiznám se ovšem, že jsem doufal v nějaký spodní knot. Alespoň 30 - 40 % z té pondělní svíce mohl být knot. Pak bychom mohli být spokojení. Leč pondělní červená svíce zavřela zcela v plné podobě. Čili nakupující strana dostala lidově řečeno přes papuli. Respektive nabídka byla strašlivě agresivní - to je ale dáno tou panikou a emocemi.

Proto bych na základě jednoho špatného denního close ještě nevyvozoval žádnou katastrofu. Ten retracement je po podobném dropu racionální očekávat. Samozřejmě nic není jistého. Ovšem trh je již hrozně přeprodaný. Samozřejmě se nejedná o neprůstřelný argument pro odraz, ale ta pomyslná pružina je opětovně dost stlačená.

Indikátory

Denní RSI má dno na 24,6 bodech. Docela solidní hloubka, kde retracementy již většinou začínají. Nebo začíná alespoň pokus o ně.

Závěrem

Nyní nezbývá nic jiného než čekat, jak se s tím trh vypořádá. Nabídka se předvedla v plné síle, ale s tím jsem osobně počítal. Tipl bych si spíše, že bitcoin čeká minimálně několikadenní konsolidace na supportním pásmu. Za sebe mohu říct, že bych něco podobného vítal. Zůstaňte proto trpěliví. Obzvlášť v případě, jestli jste si to vyseděli jako já.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte nás na telegramu: https://t.me/financnininja

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.