10.05.22 Technická analýza BTC/USD – Tohle se mnou vyje*alo, od IX..

10.05.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By IX..: Brutální a postupně akcelerující pokles, který překvapil i mě samotného. Trh vždy nabízí konkrétní technické hranice a možnosti. Rozhodnost s jakou Bitcoin šel dolů přesto tyto pravidla dodržela. Mluvit o tom, zdali BTC nalezl své dno, na to je stále moc brzy. Každopádně jdeme se na to podívat a celkově to zhodnotit.

Článek byl publikován zde: 10.05.2022

Red FLAG daily

I když jsem v posledních videích vysvětloval jak se to s onou vlajkou má, předevčírem došlo na její potvrzení na daily TimeFrame a nakonec i na týdnu. Ačkoliv týden neprorazil hladinu 32k, tedy pásmo, FLAG samotnou potvrdil. Což dalo prostor po minimálně 32k $. Na pásmo 32k se ale podíváme níže z lokálního hlediska, co se tam vlastně odehrálo.

Nyní daily graf

Daily graf BTC/USD Bitstamp..

Před dvěma dny vidíme tedy potvrzení FLAG formace. Nejde o měsíční hladinu 35k $, ale o CLOSE LOW formace (je to ale +/- stejná hodnota..). Toto samé proběhlo i na týdnu. Je to potvrzení FLAG formace, nejedná se ale o potvrzení DOWNtrendu. K potvrzení DOWNtrendu je nutné trošku více.

Především v tuto chvíli na týdnu průraz hladiny (pásma) 32k $ a poté na měsíci průraz hladiny 35k $. I když zatím nemůžeme říci, že trh nalezl dno, musíme brát v potaz, že downtrend může být stále v tuto chvíli zvrácen. Blíže toto vysvětlím v následujícím videu analýzy, předpokládám v pátek (Dnes večer nebo zítra bude video na téma psychologie..).

K odrazu nyní ale nedochází. Na nižších TF (TimeFrame..) sice vidíme oživení, aby ne po tom výplachu, ale aktuální růst lze vnímat zatím jen jako nutnou korekci propadu. Dosavadní LOW poklesu je na daily hladině cca 29,8k $.

Hodinový graf

Graf H1 BTC/USD Bitstamp..

Na hodinovce načrtnutý možný aktuální, lokální, krátkodobý vývoj. Růstová predikce by byla stále jen v rámci korekce a opětovného retestu hladiny 35k $, kde by zároveň cena reagovala s rezistencí v podobě plovoucího EMA200. Tam by šlo očekávat selhání zpět do pásma 32k $.

Naopak trh může selhat již nyní u EMA30, což je základní plovoucí rezistencí (v tomto případě..) potvrzující dosavadní lokální trend. V tuto chvíli má ale trh prostor pro další pokles k hladině cca 27k $, kde se nachazí týdenní EMA200. Nelze moc očekávat, že po snadném průrazu dvou týdenních hladin v pásmu 32k $ bude současná daily hladina 29,8k $ dostačujícím argumentem pro odraz trhu a zvrat dosavadního trendu.

Za pozornost stojí

Za pozornost stojí ale průraz pásma 32k $. Ačkoliv tam trh nejprve reagoval, prorazil tyto dvě týdenní hladiny v jediné hodinové svíci. To už je opravdu velmi silný vykřičník, vzhledem k tomu, že se jedná o dvě týdenní hodnoty S/R.

Sice se můžeme pohybovat v rámci tzv "FAKE" průrazu a mělo to navodit dojem, že pád zdaleka nekončí, každopádně z technického hlediska je to jasné varování. Proto nelze nyní skutečně mluvit o možném dně poklesu. Chybí zároveň jakýkoliv relevantní náznak obratového patternu.

Na závěr

I když včerejší pokles je skutečně masivní, stále za ním nespatřuji paniku. Naopak mi přijde jako cílený a opírající se o korelaci s US indexem SPX (S&P500..). Objemy ovšem paniku vyloženě nepotvrzují. Tím se celkem dost dobře potvrzuje, že lidé nejsou již ochotní prodávat za tuto cenu.

To může být v důsledku toho, že většina HODLerů je stále v ziskových hladinách nebo +/- na průměr kolem nuly. Pro další mnohé to sice může být nepříjemnou situací, ale již lze v trhu pozorovat situace, kdy se potvrzuje, že než přiznat ztrátu, vyplatí se trpělivě vyčkat na nový cyklus růstu.

Kdo obchodoval LONG na páku, je buď již zlikvidovaný nebo se nyní hodně potí. Každopádně trh průrazem FLAG formace vychytal velké množství "StopLossů" a i to přispělo nakonec k takovému propadu při likvidaci těchto pozic.

Post Scriptum

Čekají nás do konce týdne minimálně dvě videa na kanále IXtradingLive, jedno o psychologii obchodníka a samozřejmě druhé, další analýza trhu BTC, kde se dozvíte zase další střípky teorie TA. Jako vždy. Také pokecám již o té základní růstové tendenci, takže se podíváme i do historie trhu.

Teď více než kdy jindy je důležité nepanikařit. Já vím, že je to složité (pro některé..) a že napadají myšlenky typu kdybych to a tamto, mohlo být toto a pod. Tím se nyní nesmíte týrat. V tuhle chvíli s tím beztak nic moc dělat nejde. Nejste v tom sami, i mě to odrbalo a nedokázal jsem se při 60k $ rozhodnout. Čekal jsem potvrzení obratu trendu, jeho ukončení, které se nedostavilo.

Nyní jsme ale v zóně nákupních hodnot. Prodávat znamená dát to nakupujícím, těm, kteří stále akumulují. Množství BTC na walletkách se neustále zvyšuje a dále přibývají nové. Dle množství BTc lze usuzovat, že retail stále akumuluje. Především ale akumulují větší hráči. Díky nevzniklé panice stále platí, že na trhu je nedostatek BTC.


Autor článku: IX.. (Kryptomagazin)

Sledujte nás na telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.