11.03.22 Analýza BTC/USD – konstrukce obratového trianglu jistá?

13.03.2022

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) si drží svou pozici v těsné blízkosti S/R levelu 37 000 USD. Čili zatím nedochází k žádnému dalšímu poklesu, který by trh směřoval do nižších cenových úrovní.

Článek byl publikován zde: 11.03.2022


Jak jsem každopádně včera večer zmiňoval na streamu, bitcoin dle mého osobní pohledu konstruuje velké dno, které má podobu rostoucího trojúhelníku. Proto si myslím, že nemá cenu cokoliv jiného řešit nebo nějak příliš fantazírovat - mnozí se pořád upínají na těch 30 000 USD, kam se skutečně můžeme dostat, ale nespoléhal bych se na to.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Takže bitcoin včera zcela umazal zisky, které nabyl ve středu brzy ráno. Jednalo se v podstatě o neočekávanou otočku, protože se zdálo, že býci mají na své straně S/R level 42 000 USD. Nakonec se ukázalo, že nemají, což muselo mnohé nemile překvapit. Pro intradenní obchodníky, co chytají tyto vlny, to muselo přirozeně vykopnout.

V každém případě má kurz tendenci se držet u svého "nového" point of control objemového profilu. Čili máme kolem těch 37 000 USD novou tržní rovnováhu. Jednak celé té velké stranové struktury a jednak je i lokální, protože se jedná o střed toho trianglu.

Abychom ale měli ohledně grafického patternu mnohem větší jistotu, chtělo by to ještě jedno otestování spodní stěny. Tudíž bychom rádi viděli pokles k cca 35 500 USD. Já osobně bych byl potom spokojený, co se týče relevantnosti útvaru.

Závěrem

Zatím vše nasvědčuje tomu, že bitcoin konstruuje velké tržní dno. Nevylučuji sice otestování 30 000 USD, ale vyloženě propad pod tuto úroveň mi nepřijde reálný. Mnozí predikují právě brzký propad na 20 000 USD, ale mně to přijde minimálně jako předčasné. Je potřeba si uvědomit, že už není rok 2018, kdy byl trh mnohem menší - přirozeně pak byl cenový vývoj mnohem svižnější.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím