11.04.22 Analýza BTC/USD – potvrzený obrat, růst je pasé?

11.04.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) nás poctil už během týdne obratem, který opětovně zamíchal kartami. Bylo ale rozumné si počkat alespoň na týdenní zavírací cenu, abychom měli obrat relevantně potvrzený. Jakmile bitcoin v týdnu ustoupil k 42 000 USD, rovnou jsem nastínil možnost poměrně dlouhé konsolidace kolem 37 000 USD. Čili něco podobného jako jsme měli zhruba do poloviny března.

Článek byl publikován zde: 11.04.2022


Nesdílím proto úplně názor s těmi, co hned vidí 30 000 USD. Ano, tahle úroveň je zase zcela reálná. Nicméně se obávám, že případný sestup až sem potrvá dlouho, protože těch rezistencí na cestě dolů je hodně.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

V průběhu předešlého týdne se kurz propadl pod S/R level 47 000 USD a oba klouzavé průměry - 50týdenní a 20týdenní. Hlavně pokles pod zmíněné klouzavé průměry vnímám velmi negativně. Když se kurz před nedávnem dostal nad ně, byl to totiž prvotní signál k pokračujícímu růstu. Vážně měl bitcoin náběh na růst minimálně k S/R levelu 52 500 USD. Jak ale vidíte, vše je nakonec jinak.

Podoba týdenní svíce potvrdila to, co jsme si říkali na čtvrtečním streamu. Průraz nad klouzavé průměry byla typická býčí past. A hodně škaredá býčí past, protože bylo vcelku lehké se do té pasti chytit. Předminulý týden totiž došlo k otestování těch klouzavých průměru ze shora, což skončilo na první pohled úspěšně. A pak se nám v grafu vytvoří plná červená svíce. Holt, smůla. Musíte počítat i s těmito možnostmi.

Kurz se každopádně zastavil u S/R levelu 42 000 USD. Jedná se o silnou hladinu, takže zdejší zastávka dává logicky smysl. Následující S/R levely jsou 37 000 USD a samozřejmě i dynamická varianta v podobě 100týdenního klouzavého průměru. Neměli bychom ani zapomínat na point of control objemového profilu.

Závěrem

Jaké jsou proto nyní vyhlídky? Jak už jsem řekl, osobně se přikláním ke konsolidaci kolem 37 000 USD. Kolem řečené hladiny se bitcoin motal i v prvním kvartálu letošního roku. Jak dlouho to může trvat? Od pár týdnů až po několik měsíců.

Ještě bych chtěl připomenout, že tu býčí past určitě můžeme brát jako potvrzení dřívějšího signálu - překřížení zmiňovaných klouzavých průměrů. Proto se asi úplně nevyplatí tyhle bearish crossy ignorovat.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.