11.05.22 Analýza BTC/USD – Trh nám zkoprněl (Update – vypadá to bledě)

11.05.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) nám tedy stále konsoliduje v tom širokém cenovém pásmu, které je zhruba vymezeno 29 000 - 33 000 USD. Avizoval jsem, že je vysoká pravděpodobnost toho, že se bitcoin uvnitř tohoto pásma bude jistý čas plácat. Respektive, že bych se nespoléhal na příchod reakcí, jako tomu bylo na jaře minulého roku.

Článek byl publikován zde: 11.05.2022


To poslední čerstvé otestování nejvíce klíčového supportu nám tudíž ukázalo, že ta agresivita ze strany nakupujících zmizela. Prodejní tlak se sice povedlo zastavit, ale to je vše. Žádné rychlé rally nahoru se zjevně nekoná. Proto je třeba být trpělivý a nepanikařit. Pořád se totiž jedná o nejsilnější support na vyšších cenových hladinách - prismatem několika let to je fakt.

Update 15:20

Jak jsem psal na discordové skupině, v USA došlo ke zveřejnění inflace. Inflace sice meziročně klesla, ale očekával se mírně větší pokles. V tu chvíli se trhy vylily, včetně bitcoinu. Bitcoin šel zase velmi tvrdě dolů a v doprovodu maximálních objemů. Buď je to tedy nějaký finální shakeout, nebo to supportní pásmo čeká pád. Já si myslím, že to ten support ustojí, ale v tuto chvíli to vypadá vážně bledě. Blbé je, že první silnější support je až zhruba těch 20 000 USD. Ty S/R levely předtím nejsou nic moc a těžko říct, zda na nich kurz vůbec bude reagovat.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Jak je vidno z grafu, nějaká iniciativní reakce přišla hned v úterý brzy ráno. Růst ovšem dlouho nevydržel. Trval pouhých několik hodin a pak se pozitivní momentum ihned zastavilo. Následovala otočka a od té doby de facto pomaličku klesáme. Odpor ze strany nakupujících tu je znát, ale není to prozatím vůbec nic rozhodujícího.

Bitcoin nám tak trochu zkoprněl. Respektive je ten strach na trzích skutečně znát. Dokonce i ti největší FOMO boys najednou predikují další propady - věčně mají ty křišťálové koule rozbité. Tím chci říct, že dokud jsme na tom našem supportním pásmu, nemá cokoliv takového řešit a zbytečně panikařit.

Pásmo samozřejmě může selhat. Není to žádná jistota. Ale doposud se skutečně jednalo o spolehlivou úroveň, takže bych hned po 48 hodinách nad tím nelámal hůl. Navíc celý finanční trh je nesmírně přeprodaný. Samozřejmě to není záruka pro úspěšný odraz, ale ty davy panikářů se většinou mýlí. Proto bych nebyl úplně na jejich straně.

Závěrem

Čili se od včerejška nic nemění. Je dobré zůstávat i nadále trpělivý a počkat si, co trh nakonec udělá. Samozřejmě je rozumné kalkulovat i s možností, že to těch 30 000 USD jednoduše nevydrží a být na tu možnost připravený.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte nás na telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.