11.07.22 Analýza BTC/USD – Sentiment se lepší, risk on se blíží?

11.07.2022
Zdroj:unsplash.com
Zdroj:unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) neměl ke konci týdne příliš štěstí, protože přišlo rychlé zamítnutí v těsné blízkosti dynamické rezistence. S tím se ale víceméně počítalo. Jakmile se kurz dostane k velmi relevantnímu S/R levelu, většinou reaguje. Podstatné je, jak se bitcoin zachová v následujících dnes od zamítnutí. Zatím klesáme, ale není to až taková tragédie.

Přepublikováno ze stránek: www.kryptomagazin.cz


Bitcoin a sentiment

Na dolarovém indexu se v pátek vygeneroval risk on signál v podobě denní medvědí svíce. V grafu je zřetelná Shooting star, což je asi ta vůbec nejvíce negativní podoba svíce. Navíc se svíce objevila po vyvrcholení předešlého růstu. I dnes dolarový index posiluje. Jestli se ale Shooting star potvrdí, pro bitcoin je to signál k mnohem lepšímu tržnímu prostředí. My jednoduše potřebujeme sledovat, jak risk off ustupuje.

Dolarový index
Dolarový index

Ze sentiment indikátoru zase vyplývá, že se burzovní psychologie začíná pomalými kroky zlepšovat. Což je i odrazem toho předešlého cenového růstu. My právě potřebujeme, aby se nakupující přestali bát. Když se bojí, do trhu nevstoupí. A vězte, že to jsou vážně davy obchodníků, kteří čekají s nasysleným cashem, aby do trhu vstoupit mohli.

Když si to hodně zjednodušíme, většina těch drobných obchodníků, co nakupovala nad 30 000 USD, již dávno ze strachu prodala. A momentálně čekají, až mohou do trhu vstoupit znova. Ale hodně se spálili, takže potřebují zase nějaký impuls, který je do trhu vžene. Tím impulsem bohužel myslím emoce. Musí opětovně cítit, že jim ujíždí vlak.

A v tu chvíli cenový růst zase začne vrcholit. I proto si myslím, že bitcoin má potenciál na těch zhruba 30 000 USD jít. Protože si myslím, že podstatná část těchto drobných obchodníků z trhu úplně neodešla. Stále jsou na burzách se svými penězi a čekají. Neustále je třeba s touto skupinou a její psychologií počítat.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Jak jsme si pověděli v úvodu, bitcoin nedokázal prolomit první, řekněme klíčovější, rezistenci. Tou je 200týdenní klouzavý průměr, který historicky hrál úlohu důležitého supportu. Nyní je to naopak rezistence. A bylo nemálo pravděpodobné, že řečenou rezistenci otestujeme. Výsledek je negativní, což způsobilo jistý kurzový pokles. Týdenní svíce je proto vlastně jenom konsolidační, protože technicky se cena nikam příliš nepohnula.

Jak jsem ale mnohokrát upozorňoval, týdenní close je opětovně nad naší klíčovou hladinou. Což je supportní pásmo okolo 19 000 USD. A to je pro nás nejdůležitější. Dokud se kurz drží nad uvedeným pásmem, pokračování v poklesu nás nečeká. Je avšak pravdou, že jde o balancování nad propastí. A my chceme od hranice té propasti, co nejdál.

Mimochodem, když se sami podíváte na týdenní graf a nakreslíte si cenový růst BTC od aktuálního minima po zhruba těch 30 000 USD, zjistíte, že to není žádný ohromný cenový růst. Jistě, v relativních číslech jde o cca 70 %. Musíme ale na to nahlížet v kontextu předešlý propadů. A jedna růstová vlnka nám v grafu vážně chybí.

Na RSI indikátoru máme něco, co připomíná dvojité dno. A hlavní je, že se momentum zdánlivě překlápí. Jakmile se hodnoty vrátí zpátky nad hraničních 30 bodů, bude to jistě dobrý signál.

Závěrem

Vím, že je to téměř měsíc do značné míry takové opakování. Ale nedá se nic dělat. Musíme vnímat chování trhu a z toho primárně vycházet. Neustále jej sledovat, analyzovat a snažit se o správnou interpretaci. Štěstí totiž přeje připraveným. Leč zcela upřímně, myslím si, že červenec zůstane asi klidný. A jestli se má navrátit větší dynamika, čekal bych to právě na srpen.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.