12.04.22 Analýza BTC/USD – další support ztracen, 37 000 USD blízko

13.04.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) má po býčí pasti. Tím se situace bohužel zase zkomplikovala a obávám se, že během jara trh nikam moc nepostoupí. Pak přijde léto a asi nemusí říkat, že se jedná o okurkovou sezónu. Čili máme na nějaký větší technický zvrat čekat až do podzimu?

Článek byl publikován zde: 12.04.2022


Bohužel bych popsanou možnost vůbec nevylučoval. Jediná "záchrana" spočívá v dalším poklesu a případném průlomu spodní hrany toho zakresleného kanálu. Pak je jasný cíl S/R level 30 000 USD. To by mohlo zamíchat kartami. Nicméně se spíše přikláním k tomu, že se kurz zůstane plácat kolem 37 000 USD.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Včerejšek byl pro bitcoin dost docela tragický. Trh si uvědomil, že průraz z toho sledovaného trianglu skončil blamáží. Čili se kurz za jediný den vylil o více jak 7 %. Nebylo to hned, jednalo se spíše o postupný pokles, který trval prakticky po celý den. Tudíž žádná drastická hodinová červená svíce se nekonala.

Leč podoba denní svíce je hodně medvědí. Mimo jiné z podoby svíce lze konstatovat, že S/R level kolem 42 000 USD je prolomen. Jak jsem říkal, těch 42 000 USD byla ještě poslední naděje, aby se z toho trh nějak zmátořil. Nyní je to pasé.

Mimochodem, point of control objemového profilu se posunulo na 39 000 USD. Uvidíme, zda to není jen něco chvilkového. Předtím se nacházelo kolem cca 34 000 USD. Co se týče aktuální situace, bitcoin mírně koriguje předešlé ztráty. Leč zatím se nejedná o nic významného.

Musíme si ještě říct, že došlo k průlomu všech klouzavých průměrů. Bitcoin se propadl pod 200denní klouzavý průměr už v lednu. Leč v průběhu posledních dní se kurz vrátil zpátky pod 100denní, 50denní a 20denní klouzavý průměr.

Co nyní? Určitě je rozumné si počkat na otestování S/R levelu 37 000 USD, kde je zároveň spodní hrana toho kanálu. Jestli při dotyku kurzu dojde k odrazu, asi nás čeká dost nudné jaro. Kurz totiž může v zakresleném kanálu setrvat klidně i pár měsíců.

Indikátory

Denní RSI se propadlo na 35 bodů. V současnosti se drží na hodnotách kolem 39 bodů. Na základě indikátoru trh nedokázal překonat hraničních 70 bodů a došlo i k vcelku hlubokému poklesu. Sice nejsme pod 30 body, ale i tak je to signál, že trh je spíše slabší.

Jak poznáme silný trh? Hodnoty málokdy klesnou pod cca 45-40 bodů. Sami se můžete podívat, jak často denní RSI od dubna 2021 pod řečené pásmo kleslo. A srovnejte to s předešlým bull runem.

Závěrem

Jestli se chystá nějaký totální "fuck up" nedokážu říct. K nějaké panice se schylovat může. Přece jenom je těch signálů z finančního trhu dost. Něco takového se ale nedá moc časovat. Já to alespoň neumím.

Proto bych se držel té techniky, která nám může dát dobrou nápovědu. Jestli se bitcoin nevylije z toho kanálu, duben zůstaneme v blízkosti S/R levelu 37 000 USD. A je nemalá šance, že v kanálu zůstaneme až do léta. Což bude totální nuda.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.