12.05.22 Analýza BTC/USD – Poslední zhasne, jak nízko půjdeme?

12.05.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) ve finále projel tím klíčovým supportním pásmem, které se tyčí kolem 30 000 USD. Původně jsem si myslel, že se jedná jenom o typický shakeout. Ještě včera jsem i stihl update, že to úplně dobře nevypadá, když došlo ke zveřejnění inflace za duben.

Článek byl publikován zde: 12.05.2022


Trh se na pár hodin zase zmátořil, ale k večeru se celá situace zase dost pokazila. A v pozdějších večerních hodinách bylo znát, že je něco už vážně dost špatně. Trh zkrátka dělá úplně to stejné, co dělal v květnu minulého roku. Naprosto to samé.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Takže bitcoin prolomil těch 30 000 USD, asi definitivně. Respektive je logické nyní počítat s otestováním bývalého supportního pásma, čímž se z toho stane rezistence. To je velice pravděpodobné, že se v průběhu několika dní asi stane.

Každopádně, jak už jsem říkal, včera později večer bylo znát, že něco nehraje. Obrana tam byla, objevilo se pár 4H svící v podobě Pin bar, ale následně to stejně zdechlo. Zkrátka totožný vývoj s květnem z předešlého roku. Pokles je maximálně strmý, dochází jen k miniaturním korekcím. Tyhle růsty jsou však téměř okamžitě sráženy zpátky.

Co se týká jednotlivých svící na denním grafu, ty jsou logicky všechny hrozně bearish. Ani nejmenší náznak iniciativnější snahy o odraz. Je to vážně bída. Týdenní svíce vypadá úplně tragicky, což si právě ukážeme večer na streamu. Jestli ta svíce v této podobě zavře, vězte, že těch 20 000 USD možná dáme mnohem dříve, než jsme původně předpokládali.

Vtip je v tom, že mezi 30 000 - 20 000 USD moc supportů není. Kolem hladiny 27 000 USD je takový miniaturní supportík, kde se momentálně propad zbrzdil. Silnější je až na 23 000 USD, ale to též není nic moc. Mini ostrůvek uprostřed moře. Tím chci říct, že je úroveň vhodný kandidát na začátek retracementu, respektive pullbacku k 30 000 USD.

Objemy jsou samozřejmě pořád maximální. Tři dny po sobě se zobchodovalo víc bitcoinů, než posledních pár týdnů. Jsme ve vážně extrémní situaci, kdy je drastický cenový pohyb dolů potvrzen objemy.

Závěrem

Mám toho na srdci strašně moc, ale nechci dnešní textovou analýzu natahovat, když vím, že večer máme mnohem více času. Mnohem zevrubnější si proto celou situaci rozebereme až na tom avizovaném streamu.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte nás na telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.