12.07.22 Analýza BTC/USD – Jdeme testovat low? Parita na EUR/USD

12.07.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) pokračuje v poklesu, díky čemuž jsme se vrátili zpátky pod 20 000 USD. A tudíž je zpět možnost, že bitcoin otestuje své dosavadní lokální minimum, které se zhruba nachází na 17 600 USD. Ještě je možnost, že se udělá vyšší low, ale na to bych moc nesázel. Například na altech je už znát, že se trh zase objímá s panikou. Ještě než se ale podíváme na graf, krátce si rozebereme současnou situaci na měnovém trhu.

Přepublikováno z www.kryptomagazin.cz: 12.07.2022, autorem je Ing. Jaroslav Jarolím


Parita na dolaru a euru

Určitě vám nemohlo uniknout, že dolar vůči euru masivně posiluje, což se projevuje i na dolarovém indexu. Pokud si to pamatuji správně, koš indexu je složen ze 60 % právě eurem. Pokles eura i dnes rychle pokračuje a už jsme jenom pár pipů od toho, aby se 1 euro rovnalo 1 dolaru. V odborné hatmatilce se to nazývá parita.

Euro dostává lidově řečeno na prdel a důvodů pro to je vícero. Od špatné měnové politiky Evropské centrální banky až po aktuální sankce vůči Rusku. Čili investoři mají strach a z evropského trhu houfně utíkají a nakupují dolary - do něčeho z toho trhu utéct musíte. Uvedený pokles mimochodem i znamená, že inflace v eurozóně bude i nadále silně akcelerovat. A Česká národní banka bude mít co dělat, aby dovezenou inflaci tlumila skrze měnové intervence a úrokové sazby.

Dolarový index
Dolarový index

Dolarový index proto vypadá naprosto nezastavitelně a momentálně se kurz nachází nad 108,5 body. Stále trh neztrácí momentum, a když se podíváte na měsíční graf, je to vážně podívaná. Dolar zažívá své nejsilnější období, což může trvat klidně po zbytek roků a pokračovat i rok následující.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

A jak to vypadá s BTC? Pokles je pomalý, ale stále trvá. A jak jsem vysvětloval v nedělní video analýze a ve včerejší textové analýze, ty důvody jsou zjevné. Nyní se právě hraje o to, kde se vytvoří dno. Jestli překonáme minimum z 30. června, čeká nás logicky retestování tržního minima z 18. června. Což je něco, na co jsme čekali již na počátku aktuálního měsíce.

Ale třeba taky ne. Třeba se pokles zastaví a bitcoin si půjde vytvořit nový lokální vrchol. On ten pokles zatím není totiž nijak dynamický. Musíme ale uznat jednu zásadní věc. Ta aktuální konsolidační struktura je hodně podobná konsolidační struktuře z přelomu května/června. Prvně byl tehdy pokles též mírný. Pak nabralo setrvačnost a nastal strmý pád. Popsané price action se může zopakovat.

Situace je ale nyní jiná, protože máme pod sebou mnohem silnější support než předtím. Před tím měsícem se bitcoin neměl tolik, o co opřít. Tentokrát už má. Proto spíše počítáme s tím, že další propad by neměl být tolik snadný, leč do budoucnosti nevidíme. Proto musíme počítat i s těmi negativní eventualitami.

Závěrem

Co se ještě týče těch objemů z 8. července, které jsou k vidění jen na Binance, z toho, co říkali čtenáři, je to dílem politiky nulových poplatků. Respektive řečenou politiku Binance zavedla jen na několik hodin, čehož se ihned z různých důvodů chytly obchodní roboti.

Proto jsou objemy z toho dne irelevantní a nemusíme je brát v potaz. Jelikož jde o anomálii a to na jediné burze.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.