13.03.22 Technická analýza BTC/USD – Rychle od IX..

13.03.2022

By IX..: Zítra nás čeká velmi důležité jednání v Evropském parlamentu o zákazu těžby PoW - Proof of Work. Zákaz se ale nemusí týkat pouze samotného miningu, ale i kryptoměn, které se tímto způsobem těží. My se na to podíváme z technické stránky.

Článek byl publikován zde: 13.03.2022


Aktuální daily situace

Od poslední analýzy, ne že by se něco moc změnilo, ale proběhlo pár nemilých skutečností.

Daily graf BTC/USD Bitstamp..
Daily graf BTC/USD Bitstamp..

Z pohledu technického není potěšující selhání pod hladinou 42k $, která má svoji relevantnost v průběžném ATH ze dne 8.1.21. Jako bonus lze připočíst, že se jedná o psychologické "kulaté" číslo. Neschopnost udržet hladiny plovoucích průměrů EMA30 a 55 a pokusit se tak zvrátit probíhající DOWN trend je dalším ne moc potěšujícím faktem.

Cena se nadále drží sice lokálního supportu v podobě oranžově značené Trendline s jistou podporou týdenní hladiny cca 38k $. To je to jediné, co v tuhle chvíli lze považovat za pozitivní okolnost.


Týdenní graf

Týdenní graf BTC/USD Bitstamp..
Týdenní graf BTC/USD Bitstamp..

Zároveň je nutné neopomenout situaci na týdenním grafu. Zde ta situace je velmi kritická. Ačkoliv vidíme jisté odmítnutí jít dolu, zamítnutí směrem UP je z technického hlediska velmi kritické. Poslední dvě svíce - nejprve vidíme retest a zamítnutí EMA30 současně s odporem a retestem týdenní hladiny 45k $. Současný týden, který uzavírá za pár hodin retestoval již pouze nižší hladinu EMA55 s obdobným zamítnutím.

Ačkoliv máme tedy podporu v týdenní hladině 38k $, to zamítnutí se obávám bude mít významnější váhu na další vývoj.

Evropský Parlament

Již v minulém článku jsem to nakousl - možné regulace. Ačkoliv se o tom mluvilo, nemělo být jednání tak rychlé. Ze dne na den se někdo rozhodl to zařadit již na pondělní schůzi. V tom spatřuji velké fundamentální riziko, protože to svědčí o tom, že je tu ohromný zájem omezit krypto co nejrychleji.

Bez pochyby za tím bude i obava vlád ze zneužití (ze strany Ruské Federace) o obcházení ekonomických sankcí. Ačkoliv my můžeme namítat cokoliv, vedení EU to prostě vidí jinak a jejich současná anti ruská euforie to jen podpoří.

Osobně ale nebudu dělat závěry, jaký to bude nebo nebude mít vliv na samotné krypto do budoucna, pro maximalisty a krypto nadšence to bude pouze drobný zádrhel na cestě k velkému vítězství. Ovšem pro současnou situaci na trhu to může znamenat dost negativní fundament, který by mohl být právě tím impulzem, který prorazí aktuální support hladiny.

Závěrem

Stále platí, že hlavní support hladinou je měsíční hladina 35k $. Proto by případný pokles mohl znamenat pouze rychlý propad pod tuto hladinu, ale celkově by zmíněná hladina mohla obstát. Negativní impulz by měl zajisté za následek průraz pod lokální Trendline, ale nakonec by to nemuselo být až tak tragické.

S čím je ale nutné počítat, že může nastat jistá panika. Nakonec současné jednání není jen otázka EU parlamentu. Týká se to především USA, které toto pro EU nevrhlo. V USA se ale formuje daleko větší problém, kdy v kuloárech regulátorů kolují již zmínky o důkazech cenových manipulací ze strany burz.

Mysleli jste, že Tether již není v hledáčku regulátorů...? Omyl. Po celou dobu po tom jdou a sbírají důkazy, které se již pomalu vynořují na světlo světa.

Supporty ale pro tuto chvíli drží a proto to není zatím ztracené. Jak vidíte lokální TL je skutečně pevnou hladinou a má podporu týdenní cenové hladiny 38k $. Její průraz ale hrozí více, než odraz od ní. Pokud bych to měl vyjádřit v procentech, tak na základě negativního fundamentu vnímám 70% pro DOWN a 30% pro odraz UP...

Pokud dojde na průraz dolu, tak opět připomínám - sledovat reakce trhu na nižších hladinách. Sledovat objemy, sledovat možnosti vytvoření obratových patternů atd.

Post Scriptum

Každopádně je nutné být připraven nyní na cokoliv. Je pár hodin do uzavření týdenní svíce, která v tuhle chvíli nevypadá tedy vůbec dobře a jen podporuje myšlenku poklesu. Sice můžeme v posledních hodinách začít pumpovat a na poslední chvíli týdenní svíci zvrátit a smazat její zamítací "negativitu", ale to bychom viděli.

Další věc - zákaz o kterém píšu v úvodu a o kterém píše dnes skoro každý, nemusí být přijat hned, nebo také nemusí být přijat nikdy. Ovšem jak jsem psal, nejen Rusko, ale i současná energetická krize velmi silně nahrává schválení. Plus tedy velmi rychlé vložení tohoto bodu do nejbližšího zasedání.

Dnešní článek není ani tak analýzou, jako spíše varováním a připomenutím, abyste skutečně nyní byli v pozoru a připravení případně reagovat pokud reagovat potřebujete.

Na úplný závěr jen zmíním, že v úterý 15.3. by měl probehnou další streamek s Darem na několik aktuálních témat, které mi tu visí. Tak snad to vyjde a v úterý se uslyšíme.

DRŽTE SE A NEPANIKAŘTE...!!


Autor článku: IX.. (Kryptomagazin)