13.04.22 Analýza BTC/USD – důležitá lokální událost se blíží

13.04.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) od včerejška "úspěšně" konsoliduje pod S/R levelem 42 000 USD. Čili je trh prozatím bez jakéhokoliv pohybu, který by nás kamkoliv nasměřoval. Respektive jsem již vyjádřil názor, že nás čeká pokles minimálně na 37 000 USD. Je zde i spodní hrana toho velkého kanálu, takže bychom zabili dvě mouchy jednou ranou.

Článek byl publikován zde: 13.04.2022


Aktuální situace na 4H BTC/USD

Na 4H grafu můžeme mnohem lépe sledovat, jakou měl cenový pokles vlastně dynamiku. Z toho vyplývá, že jsme se na těch 39 000 USD nedostali hned. Ale přesto můžeme říct, že cenový sestup zůstával dynamický, s krátkými pohyby do protitrendu. Trh v podstatě už dva týdny jenom klesá. Proto dává smysl, aby brzo přišlo alespoň krátké oživení.

Když budeme vycházet z objemového profilu, zjistíme, že sestup kurzu se vlastně zastavil na point of control celé té tržní struktury z letošního roku. Čili beru zpět dříve nastíněnou myšlenku, že bitcoin může dlouho oscilovat kolem 37 000 USD. Spíš kolem 39 000 USD. Však i na grafu můžete pozorovat, že se kurz skutečně dlouho kolem řečené úrovně mihotal.

Konsolidace pod S/R levelem 42 000 USD trvá už asi 24 hodin. Tudíž je zde snaha propad vykupovat. Medvědi tudíž nejsou až tolik silní. Respektive nejsou až natolik agresivní. Vzhledem k tomu, že jsme od těch 37 000 USD a spodní hrany toho kanálu (zároveň je to spodní hrana trianglu), asi se v aktuálním týdnu dočkáme otestování.

Čili nás čeká taková lokální událost, která je však důležitá pro vývoj v budoucích měsících. Jestli přijde úspěšný odraz, do léta zůstaneme ve sledovaném mírně rostoucím kanále. Když však přijde průlom dolů, možná se naskytne mnohem dynamičtější průběh.

Indikátory

Na 4H RSI jsme již potřetí padly pod hraničních 30 bodů. Tentokrát nejhlouběji. Což znamená, že medvědi jsou pořád docela na koni - pořád se jim daří trh tlačit níž a níž. Dostat 4H RSI na 20 bodů chce už vcelku iniciativu.

Závěrem

Bitcoin nám prozatím asi nic velkého nenabídne. Respektive musíme sečkat na otestování zmiňovaných 37 000 USD a pak se uvidí, co dál. Já se asi nebudu nijak tajit tím, že bych byl raději za průlom dolů. Trh by byl díky tomu mnohem dynamičtější. Ale to je dost individuální dle toho, jaký má kdo přístup k trhu.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.