13.05.22 Analýza BTC/USD – Pullback k rezistencím

13.05.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) prozatím odložil svůj pokles a mnozí logicky spekulují na pullback k nejrůznějším úrovním, které jsme během toho pádu prolomili. Což takové spekulace na retracement mají samozřejmě své opodstatnění, protože ten potenciální zisk je opravdu slušný. Otázkou ale je, kam se bitcoin bude schopný dostat.

Článek byl publikován zde: 13.05.2022


Já jsem na včerejším streamu (kde byla včera mega účast) vyjádřil skeptický postoj k tomu, že se dostaneme nad S/R pásmo, které se tyčí mezi 29 000 - 33 000 USD. Jiní zase spekulují na pullback k té medvědí vlajce, což znamená otestování cca 39 000 USD.

Jinak v této situaci si dovolím konstatovat jednu zásadní věc, která vyplývala i ze včerejšího streamu. Bearmarket je oficiálně tady. On už de facto začínal v prvním kvartálu minulého roku, ale pro potvrzení jsme potřebovali alespoň několik relevantních signálů. Včetně průlomu těch 30 000 USD. S tím se dá nyní pracovat. Samozřejmě nás čeká turbulentní vývoj, kdy hluboké poklesy budou střídat rychlé růsty jakožto bull trapy na retail. Samozřejmě ani nevím, kde bude tržní dno. Já ho odhaduji na 12 000 - 3 100 USD. Záleží však na makroekonomickém vývoji a měnové politice Fed a dalších mnoha centrálních bank.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Takže bitcoin se odrazil nakonec od S/R levelu, který je zhruba kolem 26 500 USD. Je to vlastně micro support, kterému jsem moc nevěřil. Mohlo to tou úrovní klidně projet jako nůž máslem. Těch pokusů o odraz bylo samozřejmě víc a šly vcelku jednoduše identifikovat. Zaznačil jsem proto do grafu všechny Pin bary, které v něm jsou. Vlastně se jednalo o 4. pokus, který "vyšel".

Druhý Pin bar měl mohutné objemy, což byla vážně nechutná past na býky. Mne ta svíce přesvědčila, že těch 30 000 USD prodejní tlak ustojí. O to víc jsem byl záhy překvapený, že bitcoin pokračoval v poklesu.

Samozřejmě není vůbec dobrý signál, že Pin bary trh stejně přeshortuje. V každém případě probíhá pullback k původní rezistencím. Momentálně testujeme bývalý support. Z těch předešlých 4H svící lze vysledovat, že snaha tu úroveň shortovat, je nemalá. I přesto se ale zdá, že původní supportní pásmo plně bitcoin otestuje.

Jiní spekulanti ještě mohou kalkulovat s návratem ceny nad původní support a otestování té medvědí vlajky. Respektive otestování spodní hranice té struktury v podobě medvědí vlajky. Což by od momentálního tržního minima znamenalo růst o cca 40 %. U té spodní hranice medvědí vlajky je mimo jiné rezistenční konfluence v podobě S/R levelu a na vyšších časových rámcích je blízko celá kupa klouzavých průměrů. Proto je pravděpodobnost většího růstu z technického hlediska skoro nemožná.

Závěrem

Bitcoin nám jaksi ukázal směr a my ho musíme respektovat. Jakmile se dokončí retracement, půjdeme logicky opětovně dolů. Otázkou pouze je, kdy k tomu dojde. Na to si musí každý odpovědět sám.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte nás na telegramu: https://t.me/financnininja


Líbí se Vám tyto stránky?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.