13.06.22 Analýza BTC/USD – Pěkná mela, bitcoin nejvíce přeprodaný od roku 2018

13.06.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) pokračuje ve svém poklesu. Čehož jste si jistě všimli. Respektive se toho nedalo nevšimnout, protože ty emoce jsou na sociálních sítích vážně znát. Už nám to přechází do takového toho stavu beznaděje, kdy si mnozí investoři začínají uvědomovat, že nemají vlastně páru, proč do toho trhu šli. Respektive tomu vůbec nerozuměli. A nyní v panice utíkají.

Článek byl publikován zde: 13.06.2022

V každém případě bitcoin klesl níž, než jsem čekal. Přesněji řečeno jsem doufal, že na květnovém low dojde velmi rychle k solidní reakci. Což jsem vysvětloval v sobotní video analýze. Zmiňoval jsem, že chci vidět rychlé otestování květnového low se svižným vytažením, aby týdenní svíce vypadala nějak k světu. To low se téměř sice otestovalo, ale žádná reakce. Čili týdenní svíce vypadá žalostně.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Jak jsem říkal ve video analýze, doufal jsem, že ještě do konce týdne otestujeme S/R level kolem 26 000 USD (Bitstamp), kde snad okamžitě dojde k svižnému dorazu. Čili bychom pak měli i třeba vcelku slušné týdenní close. Jenomže to se nestalo. Respektive bitcoin otestoval tržní minimum z května, ale bohužel svíce skončila v dost blbé podobě. Varoval jsem, že se i tohle může stát. Ale doufal jsem v ten kladný vývoj.

Čili ta poslední týdenní svíce je naprostý děs. Její podoba není vůbec dobrá a polemizuji nad tím, jak moc velký vliv může mít na následujících pár týdnů. Pravdou totiž je, že trhy jsou nyní hodně přeprodané. Respektive nám tam ta růstová vlna jednoznačně chybí. Kdybychom nepočítali týdenní svíci s open z 30. května, máme v řadě deset červených týdenních svící.

V každém případě se bitcoin blíží k dalším supportům jako je S/R level 23 500 USD a 200týdenní klouzavý průměr. Všimněte si kolem řečené cenové hladiny i solidní špičatosti na objemovém profilu. Ten nám právě chyběl na předchozí úrovni. Ve video analýze jsem uvedl, že pokud nevyjde to květnové low, řečená supportní konfluence už by měla náraz ustát.

Navíc lze spoléhat na řečený 200týdenní klouzavý průměr. Pod něj se bitcoin dostal pouze v březnu 2020, ale pouze na velmi krátkou dobu. Já si myslím, že ten klouzavý průměr padne. Nicméně by to nemělo být až tolik jednoduché. Polopaticky řečeno, měl by zde nastat odraz. Odraz, který by mohl spustit bearmarket rally.

Indikátory

Hodí se i zmínit, že týdenní RSI je nejhlouběji od roku 2018. Nyní jsme pod 30 body. Že bychom šli jedním vrzem níž? Možné to je, ale spíše je to faktor nasvědčující, že lokální dno je za humny.

Závěrem

Bitcoin hrozně jednoduše prolomil to květnové low. Čili je zde obava, zda se člověk nechytil podruhé do pasti jako při testování těch 30 000 USD. Máme tu ryzí bearmarket. A v rámci bearmarketu je logicky jednoduché se dostat do pasti, když jste býci.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin.cz)

Sledujte stránky Finanční ninja na telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.