13.07.22 Analýza BTC/USD – Padáček z obratové struktury

13.07.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) včera večer pěkně otestoval lokální supportní diagonálu, která zároveň tvoří spodní hranu obratové struktury v podobě rostoucího trianglu. Leč nakonec z toho nic nebylo. Respektive se kurz vylil náhle dolů a nyní testujeme tu samou diagonálu, ale tentokrát zespoda. Jaké jsou tedy nyní možnosti?

Článek byl přepublikován z: www.kryptomagazin.cz, autor: Ing. Jaroslav Jarolím

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Celá ta klesající struktura je na BTC docela střídmá. V tom smyslu, že to nebyl žádný impuls směrem dolů. Je to takový mišmaš svíček, který nám říká, že nabídková strana sice měla větší sílu, ale není zde natolik markantní rozdíl. Zkrátka tu jakási obrana byla. Když se bitcoin vrátil po průlomu z patternu zpátky, bylo zřejmé, že tu supportní diagonálu otestujeme. Čehož jsme se dočkali a prvotní reakce na dotyk byla vcelku solidní.

Dotyková svíce zavřela do podoby Pin baru. Jediný problém byl v tom, že ta svíce je vážně titěrná. Ono je též důležité vnímat velikost těch svící. Když máte bullish nebo bearish svíci, víme, že musíme sledovat objemy. Objemy jsou u každé svíce takovým ukazatelem síly. Ovšem i velikost svíce je klíčová v kontextu její podoby a objemů. Aby to každý zcela chápal, ideální je v tomto případě velký Pin bar s dlouhým spodním knotem reprezentující třeba 8% pohyb nahoru s velkými objemy.

Každopádně kurz nakonec tu diagonálu prolomil dolů. A nyní dochází k retestování křivky zespoda. Jaké jsou tedy nyní možnosti? Po retestu s největší pravděpodobností přijde pokračování v poklesu. Zvýraznil jsem dvě oblasti. Ta první je minimum z konce června. Druhá zvýrazněná oblast je minimum z 18. června. A na jedné z nich lze určitě kalkulovat s pokusem o odraz.

Osobně vnímám jako nejzásadnější právě nižší low. Čili budeme hrát o dvojité dno na trhu s BTC. Jestli dvojité dno nevyjde, máme po srandě. Pak nás může čekat padáček na 16 000 USD. Alty dostanou samozřejmě mnohem horší výprask. Zase začne panika, protože to bude znamenat, že bitcoin definitivně pokořil all time high z konce roku 2017.

Závěrem

Bitcoin se tím posledním průlomem definitivně vrátil zpátky do supportního pásma. A my potřebujeme, aby toho nakupující využili. Když toho využijí, nabídková strana se na aktuálním pásmu může vyčerpat. A to je právě příležitost pro druhý odraz.

Mimochodem, ta parita na euro-dolaru byla včera dokonána. A to přesně na pip. Po dvaceti letech tak euro stálo přesně jeden dolar. Euro za předešlých několik dní strmě klesá i vůči koruně. Brzy asi otestujeme low z letošního února.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.