14.06.22 MEGA analýza BTC/USD – Bitcoin stále padá, 20K je tu

14.06.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) pokračoval v tom dynamickém poklesu. Čili trh padl téměř na 20 000 USD. Na Bitstampu byl kurz skutečně již velmi blízko od původního historického maxima z roku 2017, což znamená, že bitcoin celkově klesl již o nějakých 70 %. Dnešní analýza bude tedy větší, protože si to zaslouží. Koukneme proto na vícero časových rámců.

Článek byl publikován zde: 14.06.2022

V každém případě téměř rok a půl říkám, když padne 30k, nechytejte to. Až do 20k nejsou supporty. A co udělám? Ty padající nože chytám. Člověk neposlouchá svá vlastní slova a je z něho následně nucený hodler. I když osobně mi nepřijde jako reálné prolomit S/R level 20 000 USD okamžitě, aniž by nepřišel retracement alespoň po 27 000 USD. Ale při tomto tržním prostředí, je reálné asi leccos.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Týdenní graf jsme si zevrubně rozebrali již včera, takže jenom krátce. Vlastně mi jde pouze o tu reakci na 200týdenní klouzavém průměru. Jedná se o ultimátní support, který by právě bitcoin neměl nechat tolik snadno padnout. A skutečně tento dynamický support zafungoval. Respektive je v blízkosti této úrovně supportní konfluence, ale na ten klouzák jsem de facto spoléhal. Byla to taková záchranná síť.

Jestli má tedy přijít retracement, ta chybějící vlna nahoru, čas je právě nyní. Jinak, včera jsem to asi nezmínil. Ale když bychom ignorovali tu jedinou zelenou týdenní svíci s horním knotem a malým tělem během té vlny dolů, máme v řadě za sebou již 11 červených svíček. To je naprostý bizár. Tím chci říct, že ta růstová vlna pro pročištění je velmi žádoucí.

Longy na Bitfinexu

Když jsem říkal, že většina těch dlouhých pozic na Bitfinexu bude mít nejspíš likvidace až pod 20 000 USD, mnozí rozumbradové začali chytračit, že je to nesmysl. Nakonec se ukazuje, že jsem měl pravdu, protože na Bitfinexu není vysoká páka a zároveň stačí relativně malá udržovací marže, kterou při poklesu akorát doplňujete. Výsledkem je, že longy na Bitfinexu pořád rostou a nyní dosahují 107 tisíc BTC. Až praskne 20 000 USD, půjdeme s tímto rovnou na 12 000 USD. To bude teprve kapitulace.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Co se týká denního grafu, pondělní svíce zavřela v plně červené podobě a ještě k tomu má největší objemy od 19. května 2021. Tohle je naprosté potvrzení medvědího trhu. Nyní už žádný moon boy nemůže svým ovečkám bulíkovat, že půjdeme do konce roku na 100 000 USD. S tímhle je konečně konec, takže se trh od těchto lidí teprve pročistí. A od nich si časem to krypto odkoupíme. Za levno samozřejmě.

Bitcoin pokračoval v propadu i dnes v noci. Momentální tržní dno máme na 20 846 USD. Nyní se proto bude hrát o to, jestli je trh skutečně schopen alespoň nějakého retracementu. Respektive se určitě vyplatí si počkat na podobu denní svíce. Jestli tam bude Pin Bar se solidními objemy, dost možná kurz půjde tím správným směrem. V takovém případě je target zhruba 27 000 - 30 000 USD. Dává totiž logiku, aby bitcoin otestoval to široké stranové pásmo v rozmezí 30 000 - 65 000 USD.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Na Bitcoin CME futures vypadá 4H graf docela jinak. Kromě toho, že tu máme logicky gap v cenovém rozmezí 29 000 - 27 300 USD, dosavadní tržní dno zformovalo tzv. Tweezer pattern. Což je svíčkový obratová formace. Objemy jsou solidní, takže snad už nás ta růstová vlna čeká.

Na krypto burzách jako je Binance je místo toho typický Pin Bar. A to s dost slušnými objemy. To nám potvrzuje, že nabídková strana už sílu nemá. Což šlo mimo jiné i znát včera večer. Doslova se to tlačilo dolů z posledních sil.

Závěrem

Zapomněl jsem ještě zmínit, že dle indikátorů RSI je bitcoin v extrémně přeprodaném stavu. Týdenní je na 27,6 bodech. Denní na 25,35 bodech a 4H včera padla až na 12,4 bodů. Počkáme si tedy, co to udělá.

Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin.cz)

Sledujte stránky Finanční ninja na telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.