14.07.22 Analýza Altcoin Index – Proběhl retest low

14.07.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Altcoin index na rozdíl od bitcoinu otestoval již své lokální minimum z 18. června. Tedy ne úplně na dolar, ale osobně to za retest low považuji. Samotné otestování vypadá docela dobře a zvyšuje pravděpodobnost, že altcoinový trh nepostoupí na nižší kurzové úrovně. Alespoň ne krátkodobě.

Článek byl přepublikován z: www.kryptomagazin.cz, autor Ing. Jaroslav Jarolím


Jinak včera vyšla inflační data z USA, což radikálně zamávalo s očekáváním trhu. Stačilo jen několik hodin po zveřejnění nových dat a tržní konsensus ohledně dalšího zasedání Fed je někde jinde.

Aktuální situace na 1D altcoin index

Kurz altcoin index zřetelně vypadl z té obratové struktury, co měla podobu rostoucího trianglu. Stejně jako na bitcoinu je proto uvedený pattern minulostí. To ale neznamená, že možnost obratu zcela mimo hru. Důkazem je otestování poptávkové struktury, kterou tvoří dvě denní svíce z 18. a 19. června. Přesněji řečeno jejich spodní knoty.

Díky řečeným knotům víme, že ve zvýrazněné oblasti jsou poptávající. Vlastně byli a mohou být proto zas. A to se právě potvrdilo díky snaze pokračovat poklesu. Svíce z 13. července vypadá velmi solidně a klidně by mohla avizovat zase kurzový obrat na druhou stranu. Samozřejmě nic není jisté, ale dokud nepadnou lokální low, stále máme šanci na růst.

Navíc je včerejšek docela úspěch i v kontextu zveřejnění inflačních dat. Jakmile data vyšla na svět, bylo mi jasné, že očekávání se okamžitě zhorší. Respektive ta nejistota z důvodu rostoucího rizika markantně vzroste. Přesto se trhy relativně slušně drží. To se ale může ještě dynamicky změnit, takže vyhráno logicky není.

Závěrem

Víc k tomu dnes nemám. Hlavně je dnes stream, kde mnohem více prostoru pro větší rozvinutí myšlenek nad aktuální situací. Pokud máte jakoukoliv otázku, můžete přijít a zeptat se v chatu. Od toho ty streamy jsou. Jsou tu pro vás, takže na ně choďte.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.