15.03.22 Analýza BTC/USD – stále minimální volatilita, brzké rozuzlení?

15.03.2022

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) několik dní sedí na jednom místě jako slepice na vejci. Nic moc se tedy na trhu neděje, volatilita je pořád zcela minimální. Jenom se čeká, co přijde. Dočkáme se propadu? Dočkáme se rychlého vzestupu ceny? Nebo kombinaci obojího?

Článek byl publikován zde: 15.03.2022


Těžko říct, protože akciové trhy stále soustavně klesají. Nemá to sice vyloženě panickou dynamiku, ale někde jsou celkové propady už vážně masivní. Proto si myslím, že celkový trh brzy čeká alespoň retracement - možná na to právě bitcoin čeká.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Již několik dní se cena bitcoinu zdržuje nad 37 000 USD. Když se podíváte na mnohem nižší časový rámec, uvidíte, že kurz má s nadsázkou vývoj jako na oscilátoru. Zkrátka se bitcoin nikam nehne, což je vážně unavující. Nicméně trpělivost časem nese ovoce, takže bych spíše počítal s tím, že brzy přijde směrodatnější pohyb.

Tenhle kurzový vývoj nikdy moc dlouho nevydrží. Mně osobně nejvíce zajímá, zda vůbec otestujeme spodní hranu toho sledovaného trianglu. Nebo jestli otestujeme S/R level 30 000 USD. Jestli se totiž na těch 30 000 USD dostaneme, bude to znamenité zadostiučinění pro ty, kteří tak dlouho trpělivě čekali.

Leč dočkat se nakonec nemusí. Nebo dojde k totální panice, která nás dokonce pod těch 30 000 USD dostane. Podobný scénář ovšem považuji za spíše méně pravděpodobný, protože by na trhu musela vyschnout likvidita. Co se musí stát, aby k něčemu takovému došlo?

Závěrem

Jestli se bitcoin do konce týdne bude takto plácat na místě, určitě se zaměříme na nějaké altcoiny. Dlouho jsme alty neřešili, takže je určitě na místě se podívat, jak na tom jsou.

Jinak zítra má Federální výbor pro volný trh (FOMC) zasedání, což s sebou možná přinese nějakou reakci. Respektive ono zvýšení sazeb je už určitě dávno v ceně. Nicméně se asi čeká na tzv. fait accompli. Respektive trhy chtějí mít odhlasované stanovisko, se kterým lze na 100 % počítat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím