15.03.22 [Přehled trhu a BTC] Proč se Bitcoin obchoduje pod 50 000 $?

15.03.2022
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

By Jan Kopil: Je Bitcoin (BTC) připraven na masivní exponenciální posun své ceny směrem nahoru k 50 000 USD? Přečtěte si následující analýzu.

Článek byl publikován zde: 15. března 2022


Celosvětová krypto tržní kapitalizace je 1,74 bilionů $, což představuje růst o 0,20 % za poslední den. Celkový objem kryptoměnového trhu za posledních 24 hodin je 74 miliardy USD, což představuje růst o 7,8 %. Celkový objem v DeFi je v současné době 11,2 miliardy USD, což je 15,1 % celkového 24hodinového objemu kryptotrhu.

Cena Bitcoinu je v současné době 39 050 USD dle KMC.

Dominance Bitcoinu je v současné době 42,57 %, což je pokles o 0,07 % během dne.

Nejlepší růst z top 100 kapitalizace včera zaznamenaly:

Největší propad včera z top 100 kapitalizace zaznamenaly:

Všechny údaje jsou uváděny z webu coinmarketcap.com
Všechny údaje jsou uváděny z webu coinmarketcap.com

BTC/USD Technická analýza

Bitcoin zůstává v posledních dvou měsících ve vzestupném konsolidačním vzoru bullish kanálu, což ukazuje, že trh si stále není jistý, jakým směrem by se měl vydat, a čeká na další bullish/bearish signály.

Bitcoin za poslední dva měsíce:

Jak naznačuje graf, BTC se pohybuje v rozsahu vytvořeném od začátku února, kdy se obchodovala za přibližně 45 000 USD. Po návratu BTC dosáhl nižšších lows na 37 000 USD.

Během dalšího cyklu býci opět nedokázali prorazit horní hranici (resistance line) rangebound patternu a digitální zlato opět kleslo na 38 623 USD. Množství neúspěšných pokusů o prolomení odporu může naznačovat nedostatek kupní síly pocházející jak ze strany retailových, tak institucionálních investorů na trhu.

Hlavním důvodem, proč je BTC stále pod 50 000 $:

Strach a nejistota jsou dva klíčové hnací síly současného trhu. Kvůli nedostatku signálů a rizikovosti na krypto a finančních trzích velcí investoři nebo instituce nevlévají na trh žádnou likviditu, která je nezbytná pro výkyvy, jaké jsme viděli v únoru nahor.

Podle metrik bitcoinů na burzách obchodníci aktivně vybírají finanční prostředky z centralizovaných burz a drží je v soukromých peněženkách. Velká míra odlivu naznačuje, že likvidita na kryptotrhu pomalu klesá.


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!


Autor článku: Jan Kopil (Kryptomagazin)