15.06.22 Analýza BTC/USD – Bitcoin a dnešní Fed, jedním vrzem na 12K?

15.06.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) se prozatím moc k odrazu nemá. Dokonce příliš nepomohl ani 200týdenní klouzavý průměr, který bitcoin zdánlivě prorazil. Respektive musíme mít týdenní close právě pod tímto klouzákem, abychom to měli potvrzené. Jestli trh pod ním zavře, tak upřímně nevím, co si mám už myslet. To půjdeme rovnou na 12 000 USD? Jedním vrzem?

Článek byl publikován zde: 15.06.2022

To se mi stále moc nezdá, a dokud jsme nad 19 000 - 20 000 USD, nemělo by k tomu dojít. Tohle už jsou totální panické výprodeje. Zkrátka davy retailu zděšeně prodávají. A na jejich straně není moc moudré být. Jinak kromě padání nožů jsem zjistil, že jsem měl i zapomenuté limitní příkazy. Bylo natolik rychlé, že člověku trvá, než se rozkouká.

Měsíční indikátor RSI

Jeden ze čtenářů mi připomněl jeden faktor. Konkrétně jde o týdenní RSI, kde jsme nikdy nebyli níž jak po 43,75 bodů. Tohle je právě low z ledna 2019. Bitcoin má tendenci uvedené low pokořit. Respektive jsou hodnoty RSI již níž, ale dokud se červnová svíce nezavře, je to logicky nepotvrzené.

Když budeme z toho měsíčního indikátoru vycházet, vážně bychom měli být blízko dna. Respektive lokálního tržního dna. Jestli ale trh nebude reagovat a půjde stejně nadále dolů, asi nás tentokrát čeká propad na 30 bodů. Jenomže to může znamenat pokles až na zmiňovaných 12 000 USD. Ale dokud jsme nad 20 000 USD, je to spíše nepravděpodobná varianta.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Na bitcoinu je pod S/R levelem 23 500 USD znát jakási snaha o větší obranu. A to vůbec poprvé za tenhle "leg" směrem dolů. Včera se nám dokonce vytvořil slušný Pin Bar s velmi solidními objemy. Trh skutečně reagoval malým růstem a ta iniciativa tu krátce byla vidět. Jenomže to rychle ochladlo a dnes pokračujeme v poklesu k S/R pásmu, které je kolem 19 000 USD.

Nicméně bitcoin již neklesá tak extrémně. Viditelně se klesající setrvačnost zpomalila, takže to blízké supportní pásmo má nemalou šanci uspět ve své obraně. Nakonec jsem měl tedy celou dobu pravdu, že jakmile padne těch 30 000 USD, čeká nás jízda rovnou na 20 000 USD. Bohužel jsem se toho nedržel, protože ta psychologie.

Závěrem

Federální rezervní banka (Fed) má dnes ukončit své dvoudenní zasedání, kde mají rozhodnout o dalším zvýšení základní úrokové sazby. Ten konsensus je nyní 0,75 procentního bodu. Hlavně kvůli té inflaci. Proto se celý trh tolik vylil. Polopaticky řečeno, fundament trhy započítávají.

Jakmile Fed vydá svůj statement, okamžitě mám v plánu na to zpracovat stručný článek, kde si to nejdůležitější shrneme.

Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.