16.05.22 Analýza BTC/USD – Týdenní close bullish, bude to stačit?

16.05.2022
Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

By Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin): Bitcoin (BTC) má za sebou další týdenní close, které však poskytlo spíše více otázek než odpovědí. Osobně si nejsem totiž vůbec jistý, jak ho vnímat. Svíce je totiž na první pohled asi bullish, ale nemůžeme ignorovat fakt, že bitcoin těch 30 000 USD prolomil. A nebyl to jen nějaký falešný průraz. Jednalo se o regulérní průlom supportu.

Článek byl publikován zde: 16.05.2022

Proto jsem dost na vážkách, jak týdenní close vlastně interpretovat. V celkovém kontextu totiž rozhodně dává logiku pokračovat v retracementu. Ten sentiment je totiž dosti už v depresi - mluvil jsem o tom ve včerejší video analýze, jak teatrálně všichni svůj bias najednou obrátili na těžkého medvěda. Mimo jiné se akciový trh tváří, že chce růst. Což krypto trh jistě podpoří.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Takže jak jsem říkal, týdenní svíce je v podstatě býčí. Více jak 65 % ztráta se ve finále povedlo smazat. Tudíž ta svíce má víceméně býčí podobu. Týdenní close je na 31 300 USD. Mnozí by proto mohli automaticky předpokládat, že jsme zpátky na supportu. Není to ale tak.

Když se podíváte alespoň na 4H graf, zjistíte, že bitcoin při cestě vzhůru dost bojuje. Hlavně kolem úrovní 32 000 USD, Tím chci říct, že kurz bývalý support pořád zespoda testuje. To původně supportní pásmo se nyní chová jako rezistence, což je normální.

Aby tedy bitcoin v retracementu pokračoval, musí se kolem těch 30 000 USD udržet. Pak je jakási šance, že růst bude pokračovat. Ten target je v takovém případě zhruba 37 000 USD. Jak sami vidíte, tak na týdenní grafu je kolem té úrovně vyloženě guláš rezistencí. Čili je ta rezistenční konfluence u této úrovně vážně masivní. Blízko řečené úrovně je S/R level 37 000 USD, 100týdenní klouzavý průměr, 20týdenní klouzavý průměr a spodní hrana té medvědí vlajky.

Indikátory

Aktuální hodnota týdenního RSI je necelých 34 bodů. Což je úroveň, kde se vytvořilo low během toho pádu z března 2020.

Závěrem

Jestli bitcoin dokáže zkonsolidovat to původní supportní pásmo, je šance na další růst. Logicky to pásmo medvědi shortují, protože se spoléhá na to, že z bývalého silného supportu se stane rezistence. Leč nabídková strana se za těch předešlých několik týdnů dost oslabila. Výsledkem je ta týdenní svíce. Tím chci říct, že shortaři proto nemají vůbec nic jisté. Navíc bitcoin má tržní minimum od ATH již asi 65 %. Jak hluboko bychom měli na jeden zátah až jít?


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte nás na telegramu: https://t.me/financnininja

Líbí se Vám tyto stránky?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.