16.06.22 Analýza BTC/USD – První vlaštovka?

17.06.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) nám dal konečně větší signál k potenciálnímu obratu. Jak jsem říkal v předešlých analýzách, chce to alespoň na denním grafu Pin Bar se slušnými objemy. Což středa vlastně splnila. To ale neznamená, že k obratu dojde hned. Nebo že je to tzv. tutovka. Ta situace je na trzích nyní vážně naprosto panická. Proto jeden Pin Bar nemusí až tolik znamenat. Zkrátka je třeba myslet na ten kontext.

Článek byl publikován zde: 16.06.2022


Jinak včera večer jsem zpracoval stručné shrnutí včerejšího stanoviska Federální rezervní banky. Zmínil jsem svůj postoj, že ten "hike" se již jistou dobu v trzích započítával. Čili krátkodobě mají trhy klid. Alespoň do zveřejnění červnové inflace. Což je téměř za měsíc. Takže pokud jste byli paka jako já a chytali padající nože, bude snad v dohledné době příležitost na vykládku. Jestli ne, tak hodl prostě.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak jsem tedy řekl v úvodu, bitcoin ve středu zavřel v podobě Pin Baru. A má dost slušné objemy, takže výsledek určitě můžeme brát jako evidentní snahu o odraz. Mimo jiné i úterní svíce sama o sobě znamená, že bitcoin narazil na likvidnější pool, kde byla dostatečně silná poptávka, aby to zarazilo pokračující propad v ceně.

Pondělní svíce je samozřejmě otřesná, ale ty poslední dvě zavřené denní svíce mohou konečně avizovat, že bitcoin je připraven na nějaký ten retracement. Když se trh dorazil v lednu letošního roku, po těch předešlých drastických poklesech, kurz dosáhl na Fibonacciho retracementu úrovně 38,2 %. Zatímco nyní máme tuto úroveň na cenové hladině cca 31 000 USD. Zatímco S/R level 26 500 USD se nachází na 23,6 %. Tudíž tu máme i další argumenty pro korekci do protitrendu.

Indikátory

Denní RSI je momentálně na 24,27 bodech. Leč lokální dno se nachází na 23,57 bodů. Bitcoin byl v historii i mnohem hlouběji. Takže potenciální prostor pro pokles tu ještě bohužel je.

Závěrem

Jak jsem včera zmiňoval, vše je z krátkodobého hlediska v trzích již započítáno. Proto nevidím důvod, proč by trh musel za každou cenu pod 20 000 USD. Jako stát se to může. Nemáme jistotu, že nepřijde ještě totální kapitulace (to zatím nenastalo). Ale za mne je to příliš brzy. Ta růstová vlna nám v grafu vážně chybí.


Autor článku: Ing. Jaroslav Jarolím (Kryptomagazin)

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.