17.03.22 Analýza BTC/USD – je dokonáno!

17.03.2022
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

By Ing. Jaroslav Jarolím: Bitcoin (BTC) přežil včerejší zasedání Federální rezervní banky (Fed) vcelku bez problémů. Byla pouze po krátkou dobu větší volatilita, ale takové price action není vůbec nic nového. My můžeme být každopádně rádi, že to máme za sebou, protože nyní lze kalkulovat s novou měnovou politikou, kterou Fed oficiálně schválil.

Článek byl publikován zde: 17.03.2022


Aktuální situace na 4H BTC/USD

Takže včerejšek byl velmi volatilní už zpočátku dne. Brzy v ranních hodinách došlo k tomu rychlému pohybu k rezistenci na 42 000 USD. Pak zase přišlo rychlé sražení zpátky. Vše v doprovodu vcelku mohutných objemů. K večeru došlo v podstatě k tomu samému. Napřed strmý dump s následným vytažením zpátky. Taktéž vše v doprovodu mohutných objemů.

Vzhledem k tomu včerejšímu vývoji si myslím, že je lepší dělat jako by vůbec nebyl. Respektive to nebylo spíše relevantní. Jedná se totiž v podstatě o mikro-spekulativní pohyby, kdy jedna strana si vsadila na pumpu, zatímco druhá strana na dump. Pokud byl někdo rychlý, mohl vydělat v podstatě na obojím. Což ale považuji za čisté gamblování, které se nemusí vůbec vyplatit. Navíc musíte u obrazovky fakt úpěnlivě celý den sedět. To zvládne vážně málokdo - jednou jsem narazil na gamblera, co každý den dokázal nejít více jak 12 hodin ani na záchod. Nepil, nejedl. Takový život nechcete.

Co se týká aktuální situace, kurz konsoliduje v blízkosti S/R levelu 42 000 USD. Proto se jaksi vůbec nebráním myšlence, že půjdeme otestovat ty blízké "vrcholky", co jsou kolem 45 000 USD.

Závěrem

Dnes to bylo spíše takové informativní, aby měl každý dostatečně povědomí o tom, co se včera vlastně odehrálo. Mnohem komplexněji se celému trhu budeme věnovat ve večerním streamu v 19:00. Podstatnou část vysílání bych chtěl rozebrat včerejší výsledek zasedání Fedu a zopakovat, co to pro nás znamená.

V každém případě je obrovskou výhodou, že víme, s čím počítat. Poměrně dlouhou dobu byly trhy v dost velké nejistotě, minimálně od léta minulého roku.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!


Autor článku. Ing. Jaroslav Jarolím